„Alytaus duona“ atleidžia visus darbuotojus

, Daina Baranauskaitė
„Alytaus duona“ atleidžia visus darbuotojus

Nors alytiškiai labai mėgo „Alytaus duonos“ gaminius, tačiau pardavimai vis tiek buvo per maži, kad įmonė išsilaikytų.

Nepaisant to, kad iš miesto verslo gyvenimo jau pasitraukė „Coca-Cola“ gamykla Alytuje, kuri be darbo paliko daugybę žmonių, paaiškėjo, jog tai ne viskas. Pranešama, kad netrukus iš verslo pasitrauks ir UAB „Alytaus duona“, be darbo paliksianti ne vieną dešimtį darbuotojų. 
Nuo 1953 metų Alytuje veikianti duonos gamykla apie pavasario pabaigoje planuojamą veiklos sustabdymą pranešė prieš savaitę. Įmonė darbo biržai pateikė raštą apie grupės darbuotojų atleidimą. Įmonė iki balandžio mėnesio dar vykdys veiklą, o nuo kovo 1 iki gegužės 31 dienos yra numačiusi atleisti visus 42 darbuotojus.
Oficialiame „Alytaus duona“ puslapyje teigiama, kad Alytaus kraštas nuo seno garsėjo duonos kepimo tradicijomis. Dar 1783 metais, kai Alytuje gyveno 341 gyventojas, tarp įvairiausių amatininkų jau minimi ir duonos kepėjai. Tačiau nuo seno žinomas duonos fabrikas stabdo veiklą.
„Kol kas nei vienas iš tos įmonės žmonių dar nėra registruoti teritorinėje darbo biržoje. Kadangi ten žmonės dirba dviem pamainomis, planuojame surengti susirinkimus, žmones supažindinti su laisvomis darbo vietomis ir panašiai“, – komentavo Nida Cibulskienė, Klientų aptarnavimo departamento direktorė.
Paskutinė didesnė įmonė, susijusi su maisto, gėrimų gamyba, Alytuje uždaryta buvo senokai – alaus darykla „Daiga“ užsidarė prieš 10-metį. Buvusi vienintelė „Coca-Cola“ gamykla Baltijos šalyse Alytuje nebankrutavo, tačiau koncernas apskaičiavo, kad Lenkijoje dirbti apsimokėtų labiau, todėl ten ir išsikėlė. Dėl „Alytaus duonos“ veiklos stabdymo, anot darbo biržos atstovų, nebus tragedijos.
„Nepasakyčiau, kad bus didelis smūgis. Juo labiau, kad tokios srities specialistams turime pasiūlyti laisvų darbo vietų“, – kalbėjo teritorinės darbo biržos atstovė N. Cibulskienė.
Dar ir šiandien į duonos kepyklos firminę parduotuvę užsukantys alytiškiai nustebę – kodėl veiklą stabdo įmonę, gaminanti tokią gardžią duoną. „Aš jau kokius 40 metų perku ir valgau šią duoną. Širdį skauda, kad užsidaro tokia įmonė. Daug dabar duonos rūšių yra, tačiau nežinia, ar mums, seniems, skrandžiui tiks“, – kalbėjo alytiškis senjoras Antanas Buškevičius.
„Alytaus duonos“ parduotuvėje sutiktas iš buvusios „Coca-Cola“ gamyklos atleistas Justas sako, jog skaudžiausiai bankrotas paliečia darbuotojus.
„Aš savo kailiu patyriau, ką reiškia netekti darbo. Ir šiuo atveju skaudžiausias smūgis bus žmonėms“, – kalbėjo alytiškis Justas Butėnas.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)