Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Švietimas

Naujojoje Butrimonių gimnazijos gamtos mokslų laboratorijoje užsiėmimus vedė biomedicinos diagnostikos technologas

Laboratorinės medicinos biologijos magistranto Elvino Noreikos (dešinėje) vedami užsiėmimai nepaliko abejingų.

Butrimonių gimnazijos bendruomenė, atsiliepdama į VšĮ „Vaikų linija“ kvietimą, organizuoja Sąmoningumo didinimo mėnesiui „Be patyčių“ skirtas veiklas. Šį penktadienį vyko socialinių įgūdžių ugdymo užsiėmimai „Švarios rankelės – šypsosi veidelis“ priešmokyklinukams ir 1–5 klasių mokiniams. Naujojoje gimnazijos gamtos mokslų laboratorijoje užsiėmimus vedė buvęs Butrimonių gimnazijos mokinys, dabar laboratorinės medicinos biologijos magistrantas, biomedicinos diagnostikos technologas Elvinas Noreika.
Netradicinių užsiėmimų metu mokiniai buvo skatinami rūpintis savo asmens higiena bei formuoti tinkamus įgūdžius – kuo dažniau plauti rankas. Atliekant praktinius eksperimentus pasitelkiant UV šviesos lempą pastebėta, kad nors rankos ir atrodo švarios, ant jų gali slėptis daugybė plika akimi nematomų mikrobų, kurie patekę į organizmą gali sukelti susirgimus. Todėl rankas reikia plauti itin kruopščiai ne tik tam, kad jos būtų švarios, bet ir tam, kad žmogus apsaugotų save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų.
Įrodyta, kad mokiniai, kurie tinkamai prižiūri savo rankas, mažiau praleidžia pamokų, nes rečiau užsikrečia infekcijomis. Tad kruopščiai plaukime rankas, kasdien kuo daugiau šypsokimės ir drąsiai bei ryžtingai patyčioms tarkime „Ne!”.
Ramutė Jablonskienė,
socialinė pedagogė

Biomedicinos diagnostikos technologo Elvino Noreikos (kairėje) nuomone, labai svarbu nuo mažų dienų vaikams skiepyti teisingus higienos įgūdžius.
%d bloggers like this: