Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Švietimas

Sceninės patirties ugdymas

Alytaus r. meno ir sporto mokyklos Pivašiūnų skyriuje vyko sceninės patirties ugdymo renginys ,,Muzikinės medijos draugams“, kuriame dalyvavo pradinio ir pagrindinio muzikinio ugdymo smuiko, akordeono ir kanklių klasių mokiniai. Sceninės patirties renginio tikslas – pajausti kūrinio pulsaciją ir improvizuotai jam pritarti ritminiais instrumentais.
Muzikos medijų tėvu laikomas M. McLuhanas teigė, kad medija yra žmogaus kūno tęsiniai, pavyzdžiui, kalba. Medijos – tai bendravimo, komunikavimo įrankis, technologinė priemonė, kuri keičia ir pačią bendravimo formą. Medijos tik paįvairina veiklą.
Renginyje nebuvo naudojama kompiuterinė muzika, videoklipai, o skambėjo tik gyvai atliekami muzikiniai kūriniai, kuriuos atliko kanklininkė Paulina Dičkutė (mokytoja metodininkė Laimutė Aleksiupienė), smuikininkai Arnas Žilionis, Rūta Degėsytė ir Miglė Užkuraitytė – fleita (mokytojas metodininkas Algirdas Glovickis).
Mokytojas A. Glovickis renginio dalyvius supažindino su įvairių mušamųjų muzikos instrumentų rūšimis, istorija, atlikimo ypatumais ir sudarė unikalią galimybę improvizuotai jais pagroti. Kiekvienas dalyvis, įsitraukęs į ritmo atlikimo veiklą, sprendė, kokia ritminė improvizacija geriau tiktų, koks ritminis derinys geriau atskleistų turimą instrumentą. Didžiausią džiaugsmą suteikė ,,laisvos improvizacijos“ atlikimo momentas, kai pagrindinės ritminės figūros sugalvojamos spontaniškai pritariant, o ne iš anksto numatytos.
Renginio sumanytoja mokytoja metodininkė Laimutė Aleksiupienė, pasitelkusi jaunuosius muzikantus, įgyvendino naujas muzikos medijas, išprovokavo ritmines improvizacijas ir kūrybines naujoves.

Alytaus r. meno ir sporto mokyklos informacija

%d bloggers like this: