Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Gamta Politika

Alytaus rajone esančios skulptūros išskirtinumą kuria vėjas

Alytaus rajone esančios skulptūros išskirtinumą kuria vėjas.

Važiuojant per Simną į Krosną šalia Giluičio ežero poilsiavietės akį traukia kinetinio meno skulptūra. Tai vienintelė tokia skulptūra ne tik Alytaus rajone, bet, greičiausiai, visoje Lietuvoje. Skulptūros dinamiška kompozicija kuriama pasitelkiant vėjo energiją. Jos išskirtinumas – judėjimas erdvėje.
„Spindulinis trijų dimensijų amorfiškas objektas“, – taip kinetinio meno kūrinį apibūdino Alytaus rajono savivaldybės vyriausiasis architektas Edvardas Minkevičius. „Pučiant vėjui, skulptūra atgyja, jos detalės pradeda judėti, balansuodamos tarp simetrijos ir asimetrijos“, – pasakojo architektas.
Skulptūros vieta, Giluičio ežero paplūdimys, pasirinkta neatsitiktinai. Dinamiškumui ir išskirtiniam efektui sukurti reikia atsinaujinančio energijos šaltinio – vėjo. „Vasarą prie Giluičio ežero atvyksta poilsiautojai, ežeras yra šalia pagrindinio intensyvaus kelio į Kalvariją, Marijampolę, kaimyninę šalį Lenkiją, be to, čia dažnai būna vėjuota“, – apie parinktą vietą kalbėjo E. Minkevičius.
Skulptūros aukštis – 5 metrai. Viršuje esančio išskleisto „žiedo“ skersmuo – 2 metrai. Visa skulptūra pagaminta iš nerūdijančio plieno. Į Giluičio ežero pakrantę per 3 mėnesius iš Kinijos atkeliavusi skulptūra, įskaitant mokesčius ir pristatymą, kainavo 5981,5 Eur. Iš viso nupirktos dvi skulptūros – antroji bus pastatyta artimiausiu metu.
Pasak savivaldybės architekto, jeigu šios skulptūros sulauks teigiamos rajono gyventojų reakcijos, neatmetama galimybė įkurti vėjo skulptūrų parką.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

%d bloggers like this: