Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Kultūra

Spaudos dieną žurnalistams, bibliotekininkams, spaustuvininkams surengtas gimtadienio vakarėlis

Gegužės 7 dieną Lietuva tradiciškai mini Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Antradienį ji paminėta ir Alytuje. Tiesa, netradiciškai – miesto savivaldybės surengtos šventės tema – gimtadienis. Tad netrūko linksmų pokštų, grojimo menamais instrumentais, šou elementų, klouno linksmintojo ir gardžių vaišių.
Minint šią dieną į kavinę „Pušis“ Alytaus miesto ir rajono savivaldybių vadovai pakvietė žurnalistus, spaustuvininkus, bibliotekininkus, muziejininkus. Popietės tema – gimtadienio vakarėlis, tad visi linksmai pasipuošė gimtadienio kepuraitėmis.
„Su žurnalistais politikams reikia arba sutarti, arba sutarti. Kito kelio nėra. Tiesa, dabar socialinių tinklų dėka net ir politikai tampa kone žurnalistais, nes viską sužino pirmieji, deda naujienas ir jas tenka imti jau iš mūsų“, – kalbėjo Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.
Alytaus rajono savivaldybės meras žiniasklaidos atstovams palinkėjo aštrios ir objektyvios plunksnos. „Kolega Cesiulis užsimena, kad žurnalistų tuoj nereikės, kiti kalba, kad ir politikų nereikės, knygas pakeis elektroninės. Tačiau tai nėra tiesa. Visi esame reikalingi. Linkiu aštrios plunksnos, minties, tačiau neužmirškite ir objektyvumo“, – kalbėjo rajono vadovas Algirdas Vrubliauskas.
Kadangi šiomis dienomis Alytaus miesto ir rajono savivaldybių merai bei laikraščio redaktorius švenčia gimtadienius, tad jiems šventės vedėjas įteikė simbolines dovanėles, tiesa, iš pradžių pateikė po klausimą. Alytaus rajono mero teiravosi, kokią originaliausią gimtadienio dovaną yra gavęs. Atsakymas – ungurį. Alytaus miesto mero klausė, kokia prasčiausia dovana yra įteikta, šis atsakė, jog tokios dar negavęs. Laikraščio redaktoriaus renginio vedėjas klausė, kokią geriausią dovaną yra gavęs, pasirodo, tai buvo mėnesis atostogų.
Šventės dalyviams buvo demonstruojami įvairūs eksperimentai su azotu, atsirado norinčių dalyvauti eksperimentuose, juos pamatyti iš arti.
Dar viena atrakcija šventės dalyviams – teko pagroti menamais instrumentais. Čia skambėjo smuiko, trombono, būgnų, pianino ir kiti garsai, o vėliau užgrojo ir visas orkestras „Dzūkija“.

Zenono Šilinsko nuotr.

%d bloggers like this: