Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Žmonės

Lietuvos kartvelas iš Vilniaus į Tbilisį pėsčiomis keliauja pro Alytaus rajoną

Rajono savivaldybės vadovai priėmė iš Vilniaus į Tbilisį pėsčiomis keliaujantį Niko Amirgulašvili.

Alytaus rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos kartvelu save vadinantis Niko Amirgulašvili, kuris sekmadienį pėsčiomis iškeliavo iš Vilniaus į Sakartvelo sostinę Tbilisį, taip siekdamas nutiesti simbolinį tiltą tarp Lietuvos ir Sakartvelo. Žygeivį priėmė Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius.
23-ejų metų N. Amirgulašvilį priėmę Alytaus rajono savivaldybės vadovai pasidžiaugė gražia idėja sujungti broliškų šalių sostines simboliniu tiltu: „Mes turime labai gražius ryšius su Gruzijos Ozurgečio savivaldybe. Įgyvendiname bendrus projektus socialinėje, bendruomenių verslumo srityse. Labai džiugu, jog atsiranda tokių gražių idėjų, tiesiančių bendrystės tiltus ir dar labiau stiprinančių draugiškus ryšius,“ – kalbėjo mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė.
Savivaldybės meras A. Vrubliauskas žygeiviui įteikė simbolinę dovaną ir palinkėjo gero kelio: „Mane ir stebina, ir džiugina mūsų šalių tokie draugiški santykiai. Nors mūsų valstybės geografiškai toli, tačiau suprantame ir palaikome vieni kitus“.
Susitikimo metu Niko Amirgulašvili papasakojo, kaip kilo idėja keliauti pėsčiomis nuo Vilniaus iki Tbilisio: „Aš esu Lietuvos kartvelas – gimiau ir užaugau Lietuvoje, kartvelų šeimoje. Nuolat buvau abiejų šalių neoficialus ambasadorius, todėl nusprendžiau tai pažymėti. Žygiavimas yra mano hobis, todėl kilusi mintis nužygiuoti iš Lietuvos sostinės į Sakartvelo sostinę tapo realybe“, – apie žygio idėją pasakojo N. Amirgulašvili.
Per 3 mėnesius N. Amirgulašvili įveiks apie 2200 kilometrų. Su 14 kilogramų sveriančia kuprine keliaujantis Niko iš Lietuvos pasuks į Lenkiją, per Seinus link Liublino. Paminėjęs Liublino Unijos 450 metines, judės į pietryčius link Lvovo. Pakeliui į Odesą planuoja stabtelti didžiuosiuose miestuose: Ternopilyje, Chmelnyckyje ir Vinycijoje. Pasiekęs Odesą keltu persikels į Batumį, nuo kurio Sakartvelo pietine dalimi judės link Tbilisio.
„Neslėpsiu, pirmosios dienos tikrai sunkios, nes alina nepakeliamas karštis, bet užsidegimo man netrūksta“, – kalbėjo žygeivis, pėsčiomis nukeliavęs ir Šv. Jokūbo kelią.
Iš Alytaus Niko Amirgulašvili šiandien keliaus į Lazdijus, iš kurių kelionė tęsis Lenkijos teritorija. Galutinį tašką – Tbilisį, jis ketina pasiekti rugpjūčio 25 dieną.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

%d bloggers like this: