Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Kriminalai Politika

Nuteistuosius įdarbinančioje įmonėje – daugybė viešųjų pirkimų pažeidimų

Nuteistuosius įdarbinančioje valstybės įmonėje „Mūsų amatai“, kuri turi filialus Alytuje, Marijampolėje ir Pravieniškėse, nustatyti daugybiniai viešųjų pirkimų pažeidimai pirkimų planavimo, inicijavimo ir vykdymo stadijose.


Tyrimą atliekantis Teisingumo ministerijos Korupcijos prevencijos skyrius konstatavo, kad 2018 m. dauguma pirkimų atlikti nesilaikant nei įstatymo nuostatų, nei pačioje įmonėje nustatytos viešųjų pirkimų vykdymo tvarkos. Tyrimas buvo pradėtas šių metų pradžioje.
Valstybinė įmonė „Mūsų amatai“ įdarbina nuteistuosius. Čia rasta daug neūkiškumo, pavyzdžiui, kai su paslaugų tiekėjais sudaromos nuostolingos sutartys, dokumentais neapibrėžtos veiklos faktų. Pradėjus patikrinimą, gauta ir pačių darbuotojų tarnybinių pranešimų apie netinkamai atliktus viešuosius pirkimus.
Nuteistuosius įdarbinanti įmonė atlieka ir svarbią socialinę funkciją – žmonės yra užimti darbu, įgyja reikalingų profesinių įgūdžių. Tačiau jokių mokestinių lengvatų neturinčiai įmonei „Mūsų amatai“ su savo produkcija sunku konkuruoti rinkoje. Per pastaruosius kelerius metus įmonėje susidarė milijoninės skolos.
Kaip teigiama Teisingumo ministerijos pranešime spaudai, Kalėjimų departamentas bus įpareigotas reorganizuoti įmonę, kad jos veikla nebūtų nuostolinga ir būtų galimybės plėtoti veiklas, stiprinti bendradarbiavimą su pramonės įmonėmis, įdarbinti daugiau nuteistųjų.
Vilniuje įsikūrę „Mūsų amatai“ savo filialus turi Alytuje, Marijampolėje ir Pravieniškėse. Čia dirbantys nuteistieji gamina įvairios paskirties baldus, metalo ir ketaus gaminius, siuva darbo drabužius, teikia skalbimo ir kt. paslaugas.

%d bloggers like this: