Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Kriminalai

Teismui perduota buvusio UAB „Dzūkijos vandenys“ vadovo byla

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai perdavė teismui Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnų tirtą baudžiamąją bylą, kurioje buvęs uždarosios akcinės bendrovės „Dzūkijos vandenys“ direktorius R. Ž. kaltinamas kyšininkavimu, padėjimu klastoti dokumentus, piktnaudžiavimu bei apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu, o vienos privataus kapitalo uždarosios akcinės bendrovės vadovas E. Č. kaltinamas papirkimu, bendrovės turto iššvaistymu, dokumentų klastojimu ir apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu.
Įtariama, kad R. Ž. kaip kyšį gavo didesnę nei 5 600 Eur vertės turtinę naudą, t. y. lauko duris, langus, vidaus duris ir jų sudėtines komplektavimo detales, taip pat grindų betonavimo darbus, už kuriuos sumokėjo E. Č. bendrovės lėšomis, siekdamas R. Ž. palankumo vykdant dvi Europos Sąjungos lėšomis finansuojamas sutartis. Įgytus gaminius ir paslaugas direktorius panaudojo naujai statomam ūkinės paskirties statiniui jo sutuoktinei priklausančioje sodyboje. Taip pat įtariama, kad R. Ž. šiam statiniui statyti pasitelkė 16 pavaldžių UAB „Dzūkijos vandenys“ darbuotojų, kurie, vykdydami jo nurodymus, atliko statybos ir remonto darbus savo darbo metu, naudodami UAB „Dzūkijos vandenys“ darbo ir transporto priemones.
UAB „Dzūkijos vandenys“ ilgametis vadovas buvo sulaikytas praėjusių metų sausio 15 dieną. Jo darbovietėje atlikta krata, pradėtas tyrimas dėl galimo dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo siekiant asmeninės naudos. Teismo nutartimi nuo 2018 m. sausio 17 d. R. Žakas laikinai nušalintas nuo pareigų. Vėliau jis pats pranešė, kad traukiasi iš pareigų.
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Parengta pagal STT medžiagą

%d bloggers like this: