Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Gamta

Alytiškės gėlėse – Lietuvoje retas vabzdys maldininkas

Vabzdys maldininkas – itin retas Lietuvoje.

Namų kieme gėles laistančią alytiškę nustebino netikėtas svečias. Atidžiau pažvelgusi į gėlių sąžalyną moteris išvydo Lietuvoje itin retą vabzdį pavadinimu maldininkas.


Alytiškė floristė Vida Alesiūnienė pastebėjo, jos žodžiais tariant, tarsi didelį žiogą. Ir jau po akimirkos moteris sužinojo, kad yra kone laimės kūdikis, mat mūsų šalyje šis vabzdys – itin retas svečias.
„Pamačiau ir net nustėrau – kas gi čia per individas. Greitai pakviečiau sūnų ir šis iš karto pasakė, kad tai itin retas vabzdys maldininkas. Jis tikrai labai įspūdingas – apie 10 centimetrų ilgio. Veikiausiai patinėlis“, – pasakojo moteris.
Maldininkas – dieninis plėšrus vabzdys. Turi graužiamuosius burnos organus. Kūnas pailgas, galva labai judri, priekinės kojos ilgos, čiumpamosios. Paplitę šiltuose ir tropiniuose kraštuose.
„Juo džiaugėmės gal dvi valandas. Filmavome, fotografavome. O jis tarsi viską supranta, žvalgosi. Buvo kiek vangokas, gal dieną jie būna aktyvesni“, – kalbėjo alytiškė V. Alesiūnienė.
Europinis maldininkas pirmą kartą Lietuvoje aptiktas 2008 metais. Penki suaugę vabzdžiai anuomet buvo pastebėti rugpjūčio mėnesį įvairiose Vilniaus miesto vietose, 2010 metais jau užregistruota keliolika pranešimų apie šį vabzdį – iš Vilniaus, Kauno, Rytų ir Pietų Lietuvos. 2013-aisiais viena patelė stebėta Čepkelių rezervate.
Šį rugpjūtį maldininkas aplankė ir Pirmajame Alytuje gyvenančią Alesių šeimą. Tiesa, po nakties vabzdžio gėlių vazone jau nebuvo.

%d bloggers like this: