Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Kriminalai

Alytuje šuo apkandžiojo laiškininką

Nuo šuns nukentėjusiam laiškininkui prireikė medikų pagalbos.

Alius Mikelionis

Alytaus centriniame pašte dirbantis ponas Eugenijus galvojo, kad ketvirtadienis jam bus įprasta darbo diena, tačiau pristatantį registruotą korespondenciją į Pirmojo Alytaus Domantonių gatvėje esantį namą vyrą užpuolė ir apkandžiojo šuo.
„Pasibeldžiau į vartelius, skambučio prie vartų nebuvo, užėjau į kiemą ir paskambinau į duris, tuo metu atsirado prieš akis du šunys daugiau nei pusės metro. Vienas jų atsistojo prie manęs, o kitas iškart pašoko į griebė už žando. Neatsimenu, kaip atsidūriau koridoriuje. Užsisako siuntinius jaunimas, o diedukai namuose visai nežino apie juo, nelaukia laiškininkų“, – sako nuo šuns nukentėjęs Alytaus centrinio pašto laiškininkas-vairuotojas Eugenijus.
Vyrui dešimčia siūlių siūtas veidas, šuo įkando į dešinę ranką. Laiškininkas sako, kad gyventojai nori gauti siuntas greitai, bet nepasirūpina, kad pašto darbuotojams būtų lengviau dirbti.
Alytaus centrinio pašto vadovė Neringa Pakutkienė konstatuoja, kad paštininko darbas pavojingas. Nors darbuotojai turi dujų balionėlius, tačiau stresinėse situacijose jų nepanaudoja. Šunys vis dažniau užpuola darbuotojus. Paskutiniu metu tokių atvejų užfiksuoti trys.
„Šunys vis dažniau užpuola mūsų darbuotojus. Šiandien Kauno ir Alytaus rajone jau trys atvejai, kuomet nukenčia laiškanešiai. Pašto darbuotojai ir policijos pareigūnai, niekam ne paslaptis, dažniausiai užpuolami. Todėl, kad jie daugiausiai aplanko žmonių, o šuo užuodžia kvapus, dėl to puola. Situacija rodo, kad tie išpuoliai prieš laiškininkus vis dažnėja, tokia tendencija dabar ryškėja ne tik kaimiškose vietovėse, kaip ir minėjau, bet ir miesto teritorijoje, individualiuose namuose, susiduriame su panašiais atvejais ir daugiabučiuose, kada paskambinus į duris pirmiausiai mūsų darbuotojus pasitinka į laiptinę išbėgantis šuo“, – teigė Alytaus centrinio pašto vadovė Neringa Pakutkienė.
Šunų laikymą Dzūkijos sostinėje reglamentuoja Alytaus miesto savivaldybės patvirtinta tvarka, pagal kurią aptvertuose individualių namų kiemuose šuo gali būti nepririštas, bet ant tvoros turi būti pažymėta, jog kieme yra augintinis.
Palengvinti darbą Lietuvos paštui galėtų ir gyventojai. Nuosavų namų teritorijose pašto dėžutė turi būti prie įvažiavimo į kiemą, jeigu teritorija aptverta, pašto dėžutė turi būti prikabinta prie tvoros, kad šuo laiškininko nepasiektų. Soduose privaloma jas kabinti prie įvažiavimų, daugiabučiuose ne aukščiau antro aukšto. Kitais atvejais paštininkai pasilieka teisę siuntos nepristatyti.

%d bloggers like this: