Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Gamta

Europinėmis lėšomis išvalytame ežerėlyje neliko vandens

Aiškinsis, kodėl neliko vandens Pirmojo Alytaus Dailidėje.

Alius Mikelionis

Europinėmis lėšomis išvalytas Pirmojo Alytaus Dailidės ežerėlis, esantis šalia Druskininkų gatvės, visai išseko. „Vandens vos sprindis“, – sako žvejoti bandęs vaikinas. Anot jo, dar pavasarį čia buvo daug vandens, o dabar jo beveik neliko. Vaikinas, pagavęs vieną karosą, nusprendė žvejybos netęsti.
Kad vandens neliko dar nesenai valytame ežerėlyje, žinoma ir miesto merui Nerijui Cesiuliui, kuris, būdamas Vilniuje, nusprendė užsukti į Aplinkos ministeriją ir paprašė atlikti tyrimą.
„Trečiadienį (2019 07 31) teko ministerijoje kalbėtis su aplinkos ministru. Jis pažadėjo atsiųsti ekspertų grupę į vietą žiūrėti, kodėl taip atsitiko, nes daugelį metų šis tvenkinys buvo pilnas, daugelį metų būdavo net liedavosi per kraštus, o šiuo metu jis yra tuščias. Specialistai atvykę pasakys, kas yra, dėl ko tai atsitiko ir ką reikia daryti, o tada tarsimės su taryba, tarsimės su žmonėmis. Gal papildysime ežerėlį vandeniu, bet pirmiausiai reikia sulaukti ekspertų išvadų“, – sakė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.
Kol kas neaišku, dėl ko staiga išseko vanduo Pirmojo Alytaus Dailidėje. Gali būti, kad tai – sausros pasekmė. Neatmetama, kad ežerėlio vanduo nusėdo dėl Druskininkų gatvės gyventojų iškastų šulinių ar vandens telkinių. Kitą savaitę atvyks specialistai, atliks geologinius tyrimus, po kurių paaiškės, dėl ko išseko Pirmojo Alytaus Dailidės ežerėlis.

%d bloggers like this: