Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Kriminalai

Kryžius prie konteinerio – neišmanymas ar tyčinis nepagarbus elgesys?

Šį vaizdą užfiksavęs alytiškis nuotrauką patalpino internete.

Pastabūs alytiškiai fiksavo neįprastą vaizdą – Panemunės mikrorajone šalia buitinių ir antrinių žaliavų konteinerių buvo tiesiog padėtas kryžius, netgi nenuimtas Kristaus kančios ženklas. Ką apie tai mano bažnyčios tarnai ir kur dėti nuo kapavietės nuimamus ar namuose nenaudojamus kryžius, domisi „Dainavos žodis“.
Nuotrauka, kurioje matome, kad Panemunės mikrorajone šalia buitinių atliekų ir antrinių žaliavų konteinerių tiesiog padėtas kryžius, staigiai išpopuliarėjo internete, pasipylė įvairūs komentarai, prasidėjo diskusijos.
Alytaus Šv. Kazimiero bažnyčios klebonas Rytis Baltrušaitis sako, tikėtina, kad šiuo konkrečiu atveju žmonės veikiausiai nesureikšmino ir per skubėjimą paliko kryžių.
„Kryžius yra didelės pagarbos Jėzui ženklas ir mes jį turime gerbti nepriklausomai, ar jis senas, ar naujas. Šv. Kazimiero bažnyčioje prieš Velykas žmonės kviečiami atnešti kryžius nuo kapinių ar nenaudojamus namuose, kurie jau labai „pavargę“ ir jų neįmanoma restauruoti. Per velyknaktį mes juos pagarbiai sudeginame. Tikrai atneša žmonės ir senų maldynų, rožinių, kryžių. Galima sudeginti ir namuose, tačiau pasirinkti laiką, vietą. Tik nekepant šašlykus“, – kalbėjo kun. R. Baltrušaitis.
Dažniausiai, kur dėti kryžių, mąstyti žmonės pradeda, kai pagaminamas paminklas. Klebonas pasakojo, kad, tarkim, Daugų gatvės kapinėse pasitaiko, jog kryžiai paliekami prie atliekų konteinerių. Tačiau Šv. Kazimiero parapijoje jau kelerius metus garsiai kalbama, kad kryžius žmonės atneštų į bažnyčią.
„Gerai, kad ši tema iškilo į viešumą, prasidėjo diskusija. Jeigu paliekame kryžių prie konteinerio, rodome nepagarbą ir tam, ant kurio kapo buvo kryželis. Jaunoji karta gal nesureikšmina šių dalykų, tačiau reikia apie tai rimtai pagalvoti“, – kalbėjo Šv. Kazimiero bažnyčios klebonas.
Per šių metų Velyknaktį Šv. Kazimiero bažnyčioje sudeginta 20 kryžių.

%d bloggers like this: