Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Politika

Oninių šventė Punioje: pagarba duonai ir sveikinimai Onoms

Alytaus rajono gyventojai ir jo svečiai prie vaizdingo Punios piliakalnio šventė tradicinę šviežios duonelės šventę – Onines. Svetinga Punia sulaukė daugiau kaip 3 tūkst. žiūrovų. Gamta parūpino gerą orą, nors ir gąsdino lietumi. Puikią nuotaiką dovanojo besišypsančios Onos ir net trys muzikinės Lietuvos grupės bei atlikėja iš Latvijos Samanta Tina.
Oninių šventė prasidėjo rugiapjūtės tradicijas primenančia menine kompozicija. Ypatingas dėmesys buvo skirtas duonai pagerbti.
Šventėje dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius, Punios seniūnas Gintautas Laukaitis, savivaldybės tarybos nariai.
Meras A. Vrubliauskas pasidžiaugė, kad puniškiai ir svečiai pagerbia lietuviškos duonos auginimo tradicijas, pasveikino Onas, linkėdamas joms sveikatos, laimės. „Gera žinia Onoms – šis vardas Lietuvoje populiarėja“, – kalbėjo A. Vrubliauskas, pažymėdamas, kad Onos vardas neturi vyriško atitikmens.
Sveikatos ir sėkmės Onoms linkėjo seniūnas G. Laukaitis.
Kaip ir kasmet, Onoms buvo paruoštas vaišių stalas su namine duona, pyragu, medumi, gira. Šiais metais Onutė Jonikienė bulvinėmis dzūkiškomis bandomis vaišino savo bendravardes. Nešinas šakočiu, prie varduvininkių stalo prisijungė meras A. Vrubliauskas ir seniūnas G. Laukaitis.
Šventės svečiai tradiciškai buvo vaišinami namine gira ir pyragu.
Oninių prekybininkai viliojo maisto produktais ir įvairiais gaminiais, veikė tautodailininkų ir amatininkų mugė.  Mažiausieji šventės dalyviai dūko atrakcionuose. Buvo galima pasivažinėti žirgų traukiama karieta ar paskraidyti oro balionu.
Šiais, kaip ir praėjusiais metais, Alytaus rajono savivaldybė alytiškiams dovanojo nemokamą kelionę į Oninių šventę ir atgal. Dar neprasidėjus oficialiai registracijai, iš anksto rezervavosi vietas. 50-ties vietų autobusas buvo pilnas vykstančiųjų, tarp kurių dalis varduvininkių Onų.
Vakaro gyvo garso koncerte gerų emocijų dovanojo Punios liaudiškos muzikos kapela „Punelė“, vyrų ansamblis „Unisonas“, muzikantai iš Panevėžio „Nešpetni bernai“ ir trys Lietuvos grupės: Kęstutis Jablonskis su grupe, „Patruliai“, „Poliarizuoti stiklai“ bei TV projektų dalyvė Samanta Tina.
Šokti kvietė moterų linijinių šokių kolektyvas „Deivita“.
Šventę vainikavo  šventinis fejerverkas. Tradicinė Oninių šventė Punioje vyko jau 18 kartą.
Alytaus rajono savivaldybės
informacija

%d bloggers like this: