Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Kriminalai

Alytaus policija naudoja modernius alkoholio matuoklius

Nauja įranga leidžia patikrinti daugiau vairuotojų.

Alius Mikelionis

Kad ir kiek būtų griežtinama atsakomybė už vairavimą išgėrus, tokių vairuotojų vis dar keliuose apstu. Negąsdina nei baudžiamoji atsakomybė už vidutinį girtumą, nei tikimybė, kad bus konfiskuotas automobilis, nekalbant apie teisės vairuoti praradimą. Tuo tarpu policija nežada taikstytis su grubiu pažeidimu – rengiamos patikros, įsigyjama vis modernesnių priemonių tokiems vairuotojams išaiškinti.
Sekmadienį Alytaus apskrities VPK pareigūnai tikrino vairuotojų blaivumą. Grįžtančius miestiečius ties Seirijų–Simno žiedine sankryža pasitiko du policijos ekipažai. Mažesnis srautas nuo Simno krypties, todėl čia „prasipūsti“ teko bemaž visiems vairuotojams. Kur kas daugiau mašinų nuo Seirijų pusės. Čia pareigūnai tikrino tik tuos automobilius, kurių vairuotojai pasirodė įtartini, tačiau vis tiek susidarė kone kilometro eilė. Nors ir nebuvo patikrintos visos transporto priemonės, tačiau girtų už vairo nustatyta. Pareigūnams įtarimą sukėlė visureigio „Nissan“ vairuotojas. Patikrinus paaiškėjo, kad vyras vartojęs alkoholio, todėl pareigūnas sėdo už visureigio vairo ir atlaisvino važiuojamąją dalį. Vyriškiui nustatytas 0,54 promilės girtumas. Per tris valandas nustatyti du neblaivūs vairuotojai ir trys, kurie neviršijo leistinos normos – 0,4 promilės. Patikrinta beveik trys šimtai vairuotojų.
Jei anksčiau kiekvienam vairuotojui tekdavo uždėti naują alkotesterio antgalį, tai dabar policija „apsiginklavo“ nauja priemone, leidžiančia nustatyti, ar vairuotojas vartojęs alkoholio, per maždaug dešimties centimetrų atstumą. Atsakymą matuoklis duoda per kelias sekundes, todėl galima patikrinti daug vairuotojų. Tiesa, toks prietaisas nenustato tikslaus promilių kiekio kraujyje, jis tik duoda ženklą, jei vairuotojas vartojęs. Tada pareigūnai tokį vairuotoją patikrina alkoholio matuokliu.
Pagal ką pasirenkamas tikrinamasis, policija atvirauti neketina, bet paminėjo, kad įtarimą gali sukelti žiemą praviri langai ar net vairuotojo kramtoma guma.
Kada bus rengiama kita vairuotojų patikra, Kelių policija neatskleidžia, tik praneša, kad reidai bus nuolat, be to, Alytaus policijai nežinant jų kontroliuojamoje teritorijoje gali dirbti ir šalies policijos ekipažai. Kaip pastebi eismo dalyviai, savaitgaliais dažniau tikrinamas vairuotojų blaivumas, darbo dienomis kelių policija koncentruojasi ties greičio mėgėjais ir kitais KET pažeidėjais.

%d bloggers like this: