Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Politika

Apleistų pastatų savininkus politikai įvarė į kampą – vaiduoklius bus privaloma apdengti tentais

Šis pastatas tentu turėtų būti uždengtas dar šiais metais.

Daina Baranauskaitė

Pagal Alytaus miesto tarybos priimtą sprendimą, nuo šiol apleistus, nebaigtos statybos pastatus šių savininkai privalės uždengti su savivaldybe suderinto dizaino tentais. Jeigu pastatų savininkai to nedarys, savivaldybė darbus atliks savomis lėšomis, vėliau jas išsiieškos teisminiu keliu. Pirmasis statinys, iš kurio tikimasi pokyčių, – Alytaus centro vaiduoklis.


Ne vieną dešimtmetį Alytaus centre akis badęs pastatu vaiduokliu pramintas statinys dar šiais metais turėtų įgauti kitokį pavidalą. Kaip matome ir kituose šalies miestuose, ypatingai svečiose šalyse, tokios nebaigtos apleistos statybos būna aptrauktos specialiais tentais. Tą padaryti ir Dzūkijos sostinėje politikai pastatų savininkus įpareigojo papildydami miesto švaros ir tvarkos taisykles dėl miesto vizualinės taršos.
„Mes numatėme, kad apleisti pastatai privalo būti protingai aptverti, kad negalėtų patekti nei vaikai, nei suaugusieji, kur galėtų susižaloti. Ir dar vienas aspektas – tie pastatai turi būti uždengti tentu. Pastatas miesto centre jau daugiau nei 20 metų stovi ir nepuošia. Gal mes jau pripratę prie jo, tačiau atvykę miesto svečiai žvalgosi ir nesupranta, kodėl jis čia stovi. Mes kreipėmės į pastatų savininkus, kad jie užsidengtų“, – sakė Alytaus meras.
Jeigu savininkai nesutiks, savivaldybė tentais uždengs pastatus savo lėšomis, vėliau šias išsiieškos per teismą.
„Mes ir prieš šią tvarką esame bendravę su savininkais. Vieni savininkai sutinka, kad reikia juos uždengti, kiti dvejoja. Bet tvarka priimta, taryba nusprendė. Vis dėlto, kadangi norime, kad miestas atrodytų tvarkingai ir solidžiai, mes tuos pastatus užsidengsime, kaip tai daro visi kiti Lietuvos miestai. Tentas gali kainuoti 10–12 tūkstančių eurų. O vėliau lėšas išsiieškosime“, – kalbėjo Alytaus meras Nerijus Cesiulis.
Alytaus meras tikisi, kad miesto centre esantis pastatas vaiduoklis kitą vaizdą įgaus dar prieš Kalėdas.

%d bloggers like this: