Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Kultūra

Gyvenime ieškoti naujų spalvų – visada tinkamas laikas

Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje atidaryta Inos Martikaitienės tapybos darbų paroda „Gyvenimo spalvos“. Renginiui papildomų spalvų suteikė Alytaus muzikos mokyklos styginių kvartetas (mok. Ingrida Krikščiūnienė).
Ina Martikaitienė, daugybę metų dirbusi Marijampolės ir Alytaus ligoninėse radiologe, dvidešimt metų buvusi Alytaus miesto klubo „Zonta“ nare, šiuo metu vis dar dirba medicinos srityje ir yra aktyvi Trečiojo amžiaus universiteto klausytoja. Ji džiaugiasi atradusi tapymo malonumą:
„Tapyba, kurios pradėjau mokytis brandžiame 62 metų amžiuje, teikia man didžiulį džiaugsmą, ramybę ir atsipalaidavimą. Siekiau bent minimalių dailės žinių. Alytaus dailės mokyklos direktorius Redas Diržys mane, senjorę, mielai sutiko priimti mokytis vakarais kartu su mokinukais. Dvejus metus krimtau dailės abėcėlę. Tarp vaikų nesijaučiau nesmagiai ir išmokau tapyti ne tik gėles, bet ir žmones.“
Per dvi dešimtis metų I.Martikaitienė aliejiniais dažais nutapė daugiau nei 80 paveikslų (jeigu suskaičiuotume ir kitiems padovanotus). Dauguma jų puošia jos pačios ir jos šeimos narių namų interjerą. Į parodą bibliotekoje atkeliavo nedidelė, bet įsimintina šių darbų dalis.
Paroda „Gyvenimo spalvos“ bibliotekos fojė veiks iki vasario 29 dienos. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Jūratė Čėsnaitė
Ilonos Krupavičienės nuotr.

%d bloggers like this: