Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Sveikata Žmonės

Savanoriai padeda nupirkti alytiškiams maisto

Savanorė Oksana.

Alius Mikelionis

VšĮ „Gerumo skraistė“ savanoriai pasiruošę karantino metu padėti nusipirkti maisto produktų tiems, kas negali nueiti į parduotuvę. Dažniausiai tai senyvo amžiaus alytiškiai, pastebi VšĮ „Gerumo skraistė“ atstovė Oksana, tądien kartu su dar trimis savanoriais padėjusi įsigyti maisto.
Vienai iš VšĮ „Gerumo skraistė“ savanorių Oksanai – darbymetis. Koronaviruso plitimo metu mergina apie pandemiją galvoja mažiausiai. Savanorė susikoncentravusi ties pagalba pagyvenusiems alytiškiams, kurie dėl rizikos užsikrėsti negali nusipirkti maisto. Čia ir gelbsti savanoriai, kurie pagal sudarytą sąrašą nuperka produktus ir juos pristato tiesiai į namus. Tie, kam reikalinga savanorio pagalba, turi parašyti ar paskambinti į VšĮ „Gerumo skraistė“ (el. p. gerumo.skraiste@gmail.com, tel.: 8 602 05450, 8 687 71309), sudaryti pirkinių sąrašą, tuomet sutartu laiku atvyksta savanoris, kuris paima pirkinių sąrašą, pinigus ir keliauja į parduotuvę.
Parduotuvėje savanorė užtrunka apie pusvalandį. Panašiai tiek laiko reikia ir kelionei bei formalumams sutvarkyti. Prieš paduodama produktus Oksana nufotografuoja kasos kvitą, o grąžą padeda į dezinfekuotą indelį. Jauna mergina dirba Putinų ir Dainavos mikrorajonuose. Dar du savanoriai aprėpia kitą miesto dalį. Taip patogiau ir greičiau galima pristatyti maistą senyviems alytiškiams.

Vienai iš VšĮ „Gerumo skraistė“ savanorių Oksanai – darbymetis.

„Šiandien (balandžio 2 d.) žmonės daug neužsakė, bet būna, kad perka kelis batonus, kelis kepalus duonos ir juos užsišaldo. Dar laukia keli žmonės, pageidavę maisto produktų“, – sako it bitutė besisukanti Oksana.
Vilties g. gyventoja pusmetį neišeina iš namų. Tai – trečiasis Oksanos maršrutas tądien. Ši gyventoja paprašo daugiau maisto, mat gyvena su neįgaliu sūnumi. Moteris teiraujasi, kaip su vaistais, esą greitai sulauks recepto, tad norėtų, jog Oksana vėl pagelbėtų.
Oksana pastebi, kad neretai žmonės perka kiek daugiau, mat baiminasi, kad produktų parduotuvėse gali nelikti, kiti nerimauja, kad savanoris neatvyks.

%d bloggers like this: