Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Verslas

Atliekos iš Alytaus daugiabučių netrukus keliaus į naujus konteinerius

Nuo birželio 1 d. Alytuje pradedamos eksploatuoti naujos konteinerių aikštelės.

Nuo birželio 1 dienos pradedami aptarnauti nauji pusiau požeminiai ir antžeminiai konteineriai, įrengti prie Alytaus miesto daugiabučių namų. Juos, kaip ir iki šiol, aptarnaus bendrovė „Ekonovus“, o alytiškiai, prie kurių namų jau yra įrengtos naujos konteinerių aikštelės, galės naudotis moderniais ir patogiais konteineriais.
Šiuo metu jau įrengta ir eksploatacijai paruošta daugiau kaip 60 konteinerinių aikštelių. Jų skaičius kasdien auga – naujos aikštelės intensyviai įrenginėjamos visose tam numatytose vietose. Iš viso mieste suplanuota įrengti 134 aikšteles.
„Įrengus naujus konteinerius, sutvarkoma aikštelė aplink juos, sumontuojamas informacinis stendas, kuriame yra pagrindinė informacija, kaip rūšiuoti atliekas, patraukiami senieji konteineriai ir pradedami naudoti nauji“, – sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) Atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinio vadovo pavaduotoja Rasa Opolskienė.
Ji priminė, kad naujose aikštelėse yra vienu konteineriu daugiau nei iki šiol – įrengti atskiri konteineriai maisto atliekoms. Tad šių atliekų daugiau nebegalima mesti į mišrių atliekų konteinerius.
Visas virtuvės ir maisto atliekas: vaisių bei daržovių likučius, pavyzdžiui, bulvių lupenas, bananų, apelsinų žieves, arbatos tirščius bei pakelius, kavos tirščius ir jų filtrus, riebalais ir kitais maisto produktais suteptą popierių, išskyrus pakuotes, popierinius rankšluosčius, popierines servetėles, kambarinius augalus ir jų dalis, sodo ir daržo atliekas, piktžoles ir visų naudojimui netinkamų maisto produktų likučius, reikia rinkti ir mesti atskirai. Maisto atliekas, kaip ir visas kitas, reikia rinkti į maišelius, kuriuos prieš išmetant į konteinerį būtina sandariai užrišti.
„Maisto atliekų rūšiavimas nėra sudėtingas procesas. Tą gali patvirtinti ir Alytaus miesto individualių namų gyventojai, kurie jau antrus metus rūšiuoja maisto atliekas. Ir rūšiuoja puikiai – geriausiai iš visų regiono savivaldybių. Tikimės, kad daugiabučių gyventojai jiems nenusileis“, – viliasi ARATC direktorius Algirdas Reipas.
Praėjusiais metais individualiuose namuose gyvenantys alytiškiai jiems išdalintais konteineriais surinko 368 tonas maisto atliekų ir beveik 1000 tonų sumažino mišrių atliekų kiekį. Maisto atliekos, išmestos kartu su kitomis, jas labai užteršia ir tolesnis šių atliekų rūšiavimas bei perdirbimas tampa neįmanomas.
Atskirai surenkant maisto atliekas, daug mažiau atliekų patenka į sąvartyną, mažėja sąvartyno nuotekų užterštumas sunkiaisiais metalais ir kitomis pavojingomis medžiagomis, išvengiama atliekų tvarkymo kaštų didėjimo.
Atskiras maisto atliekų surinkimas yra Lietuvos ir ES teisės aktuose numatyta prievolė ir moksliškai pagrįsta priemonė, užtikrinanti mažesnę aplinkos taršą.

ARATC inf.

%d bloggers like this: