Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Švietimas

Šv. Benedikto gimnazija įveikė pirmąją patikrą dėl bakalaureato programų

Šv. Benedikto gimnazijos direktorė L. Šernienė teigė, kad tobulintinas dvi sritis teks ištaisyti iki spalio 1 dienos.

Net ir karantino metu Šv. Benedikto gimnazijos bendruomenė dalyvavo atrankose, patikrose dėl bakalaureato programų diegimo. Bendruomenė džiūgauja, yra itin pakilios nuotaikos, mat atskriejo geros žinios – pirmasis patikros etapas įveiktas.


Anot gimnazijos direktorės Loretos Šernienės, rezultatai bendruomenei davė daug motyvacijos.
„Mums atidarytas kelias, telieka sudėti visus dokumentus į sistemą ir laukti oficialios galutinės patikros, kad galėtume akredituoti tarptautinio bakalaureato programas. Džiūgavome, nes nebuvo nei vienos srities, kuri būtų nudažyta raudonas spalva. Per metus laiko gimnazija padarė didelį šuolį. Labai didžiuojuosi bendruomene“, – kalbėjo vadovė.
Daugelis vertintinų sričių buvo įvertintos gerai arba labai gerai. Tobulintina – laboratorijos.
„Viena silpnesnių sričių – laboratorijos. Jos turi būti sukurtos tokios, kad moksleiviai galėtų atlikti daug bandymų. Chemijos laboratorija bus netgi su dušu. Įrengėme kalbų laboratoriją, kuri turi 17 darbo vietų ir kai 17 vaikų kalbės, vienas kitam netrukdys ir mokytoja galės turėti įrašus, vertinti. Laboratorijos kaip ir įsivažiuoja, bet tai remiasi į didelius pinigus“, – kalbėjo L. Šernienė.
Antras tobulintinas dalykas – sąžiningumo politikos aprašas. „Tarptautinio bakalaureato reikalavimai labai aukšti. Labai svarbi sąžiningumo politika. Ateina laikas, kai nusirašinėjimas, plagijavimas – ne tik negražu, bet ir baudžiama. Visa tai reikia aprašyti. Pasauliniams ekspertams pasirodė, kad tai tobulintina“, – pasakojo pašnekovė.
Anot gimnazijos vadovės, katalikiškos gimnazijos vertybės itin sutapo su tarptautinio bakalaureato vertybėmis.
„Mes kuriame naują mokyklą, nes ši metodika ir filosofinis pagrindas skiriasi nuo nacionalinės programos. Joje pirmoje vietoje yra vertybės ir žmogaus formavimas, antroje – aukštos akademinės žinios. Dėkoju visai bendruomenei už triūsą“, – kalbėjo Šv. Benedikto gimnazijos direktorė L. Šernienė.

%d bloggers like this: