Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Kultūra

Bibliotekoje – jaunystės drąsa trykštantys piešiniai

Iki spalio 7 dienos Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos erdvėse (Seirijų g. 2) veiks Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos studentų piešinių paroda. Mūsų miesto bendruomenei studentai pristato jaunatviška drąsa pulsuojančius darbus, galbūt tapsiančius įsimintinu jų, kaip menininkų, gyvenimo kelionės akcentu.


Piešinių autoriai – pirmo ir antro kurso studentai. Parodoje eksponuojami kursiniai ir savarankiški studentų piešiniai, atrinkti iš Menų ir ugdymo fakulteto fonde sukauptos ir saugomos kolekcijos.
Kas gi slypi bibliotekos salėje kabančiuose darbuose? Piešiniai atspindi įvairias paišybos užduotis, kurias kiekvienas jaunasis autorius interpretavo savaip. Piešimas iš natūros čia derinamas su kūrybinėmis užduotimis, studentai skatinami natūrą ne tik kopijuoti, bet ir improvizuoti, laužyti stereotipinę komponavimo sampratą, konstruoti kuo originalesnes kompozicijas.
Parodoje eksponuojamuose piešiniuose atsiskleidžia palvų, faktūrų, įtaigios kompozicijos paieškos. Jaunųjų menininkų kūriniuose vaizduojami motyvai pilni savitumų, reflektuojančių jų vidinius pasaulius, žiūrovai turi galimybę pažvelgti į tai, kas labiausiai domina, įkvepia studentus.
Kviečiame apsilankyti!
Parodos kuratorės – paišybos dėstytojos Birutė Šležienė ir Sigutė Bronickienė.
Paroda veikia Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos salėje (Seirijų g. 2)

Parengė Jūratė Čėsnaitė
Ilonos Krupavičienės nuotraukos

%d bloggers like this: