Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Švietimas

Mokyklose vaikų ir mokytojų laukia naujovė

Alius Mikelionis

Rugsėjo pirmą dieną į mokyklas grįžę mokiniai rado vandens fontanėlius-gertuves. Jie sumontuoti mokymo įstaigų koridoriuose, apipavidalinti bendrovės „Dzūkijos vandenys“ vykdytų moksleivių konkursų dalyvių darbeliais. Iš įrenginio vanduo bėga per du čiaupus. Vienas skirtas atsigerti, kitas įsipilti vandens į gertuvę arba kitą tarą. Iš viso Alytaus miesto mokyklose sumontuota 19 tokių fontanėlių. Tik „Volungės“ mokykla nepageidavo, kad įstaigoje būtų sumontuota gertuvė-fontanėlis.
Tokių vandens stotelių tikslas – ne tik skatinti gerti vandenį, bet ir mažiau naudoti plastiko. Ateityje UAB „Dzūkijos vandenys“ žada aprūpinti ir gertuvėmis.
„Geriamasis vanduo atitinka higienos normas, tačiau nerimą kelia plintančios užkrečiamosios ligos, todėl fontanėliai po kiekvienos pertraukos bus dezinfekuojami“, – kalbėjo Alytaus Jotvingių gimnazijos direktorius Donatas Vasiliauskas, kuris tik pasitaręs su specialistais sutiko, kad mokymo įstaigoje fontanėlis pradėtų veikti nuo rugsėjo pirmos dienos.
Vandentiekininkai keletą geriamojo vandens fontanėlių įrengė ir labiausiai lankomose miesto vietose. Artimiausiu metu tokios geriamosios zonos bus įrengtos Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje, Alytaus poliklinikoje ir miesto savivaldybėje. Vienas toks įrenginys kainuoja apie 600 Eur.

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

%d bloggers like this: