Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Sveikata

Sveikatos mokykla Alytuje

Alytaus sveikuoliai.

Paklausus žmonių, ar jie žino kaip reikia sveikai gyventi, beveik visi atsako TAIP. Paklausus ar jie gyvena sveikai, didžioji dauguma atsako, kad NE. Kodėl taip yra? Mūsų patirtis mokant žmones sveikos gyvensenos pateikia tris atsakymus:

 • Trūksta patikimų žinių.
 • Trūksta valios ir motyvacijos eiti pasirinktu keliu vienam, be bendraminčių palaikymo.
 • Trūksta mokytojo, vedlio, kuris ne tik kalbomis, bet ir savo pavyzdžiu įkvėptus ir skatintų siekti užsibrėžtų tikslų.

Lietuvos sveikuolių sąjunga per daugiau kaip 30 metų sukūrė, ištobulino ir įgyvendino labai paprastą, aiškią, duodančią greitus rezultatus programą, kuri trunka 7 dienas. Sutikite, kad septynios dienos yra trumpas laikotarpis visame ilgame žmogaus gyvenime. Jų metu dalyviai iš naujo atranda sveikatą, gyvenimo pilnatvę, suranda kelią į save, savo prigimtį ir vidų, atskleidžia savo galimybes ir taip pakeičia ne tik asmeninio, bet ir šeimos gyvenimo kokybę.

Sveikatos mokyklos dalyviai į pratybas renkasi tris kartus per dieną:

6.00-7.00 val. – mankštinasi ir maudosi;

12.00-13.00 val. – skanauja pagal specialų meniu paruoštus patiekalus;

18.00-20.00 val. – semiasi teorinių žinių iš sveikos gyvensenos profesionalų, mokosi taisyklingo judėjimo, grūdinimosi, mitybos, kvėpavimo ir meditacijos technikų.

Sveikatos mokyklos gali dalyvauti visi, norintys sustiprinti savo sveikatą ir tam:

 • NEREIKIA išeiti atostogų iš darbo,
 • NEREIKIA atsiskirti nuo šeimos,
 • NEREIKIA išlaidauti (sveikatos mokyklos kainos prieinamos kiekvienam, nereikia skirti pinigų kelionei, apgyvendinimui ir pietums).

Moksliniais tyrimais pagrįsta sveikatos stiprinimo metodika, taikoma mokykloje, yra viena efektyviausių siekiant greičiau atkurti žmogaus adaptacines galimybes, sumažinti ankstyvo senėjimo greitį ir suaktyvinti organizmo imuninę sistemą.

 • Sustabdomas organizmo senėjimo procesas (iki 50%);
 • Palieknėjama 2-4 kilogramais;
 • Biologiškai atjaunėjama 3-5 metais;
 • Sustiprinamos širdies-kraujagyslių, virškinimo, kvėpavimo, šalinimo, lytinės, judėjimo sistemų; funkcijos;
 • Įveikiamas nerimas, depresija, įtampa, nemiga, įvairūs skausmai ir sutrikimai;
 • Greičiau atsistatoma po įvairių ligų, ypač kraujotakos, plaučių, nevaisingumo, stuburo, sąnarių, vėžinių;
 • Pagreitinami socialinės adaptacijos šeimoje ir kolektyve problemų sprendimai;
 • Įgyjamas naujas požiūris į gyvenimą, sėkmingiau sprendžiamos šeimos problemos.

Pritaikyta prie šių dienų žmonių gyvenimo ritmo, darbinio užimtumo ir poreikių, programa siekia parodyti, jog ir šiuo laikmečiu, kai visi skubame ir bėgame, galime gyventi darnoje tiek su savimi, tiek ir su aplinka.

Sveikatos mokyklą Alytuje veda Jūratė Marčiulaitienė (Lietuvos sveikuolių sąjungos valdybos narė, žurnalistė, sveikos mitybos ir gyvensenos propaguotoja, holistinės aromaterapijos edukatorė) drauge su lektorių komanda: Lukrecija Augustaityte (Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė, kinezioterapiautė), Arūnu Degučiu (Wim Hofo metodo (WHM) antro lygio instruktorius), Mariumi Goleku (profesionalus pirtininkas) ir Kristina Bondar (Lietuvos sveikuolių lektorė, knygos „Cukraus detoksas“ autorė). Sveikatos mokykla Dzūkijos sotinėje vyks rugsėjo 21 – 27 dienomis. Registracija ir išsamesnė informacija: https://www.sveikuoliai.lt/renginys/sveikatos-mokykla-alytuje-dirbantiems/?fbclid=IwAR01tAGROTlADVnYLpGLyT-TREZt8ie-FeZ5VZqjHhRL9sa4YsZQF6VCDQA

Tekstas Kristinos Bondar

Nuotrauka Dariaus Minsevičiaus

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

%d bloggers like this: