Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Politika

Rajone apleistų bešeimininkių pastatų valstybinėje žemėje beveik neliko

Alytaus rajono savivaldybė nugriovė daugiau netoli šimto bešeimininkių apleistų statinių ir sutvarkė jų teritorijas. Dar ketinama pašalinti ne mažiau kaip devynis tokius pastatus. Sutvarkytose valstybinės žemės plotuose vykdyti veiklą nori verslininkai, ūkininkai, bendruomenės.


Bešeimininkiai apleisti statiniai ne tik darko teritorijas, bet ir kelia grėsmę žmonių sveikatai ir gyvybei. Tokių statinių nugriovimo, teritorijų sutvarkymo valstybinėje žemėje projektus ne pirmus metus įgyvendina Alytaus rajono savivaldybė savo biudžeto ir Europos Sąjungos lėšomis. Darbams buvo skirta daugiau nei 838 tūkst. Eur.
Iš viso per 2 etapus bus sutvarkyta valstybinėje žemėje stovinčių beveik 80 bešeimininkių objektų. Daugiausia – tai buvę kolūkių pastatai: kiaulidės, karvidės, arklidės, kluonai, sandėliai, dirbtuvės, naftos bazės.
Savivaldybė projektą įgyvendina nuo 2017 m. Per trejus metus nugriovė 70 objektų ir sutvarkė jų teritorijas, kurios užima beveik 15 ha plotą.
„Šalia sutvarkytų teritorijų veikiantys verslininkai mąsto apie plėtrą, taip pat jie dairosi į didesnius laisvus plotus, ūkininkai taip pat nesnaudžia, plečia savo dirbamos žemės laukus, bendruomenės turi idėjų sutvarkytas teritorijas pritaikyti viešiesiems poreikiams“, – sako Alytaus rajono Butrimonių seniūnas Andrius Karlonas. Šioje seniūnijoje jau sutvarkyta 13 bešeimininkių apleistų objektų, buvusių valstybinėje žemėje.
„Dėl sutvarkytų teritorijų esame kreipiasi į Nacionalinę žemės tarnybą, kad jos prioriteto tvarka būtų naudojamos viešiesiems poreikiams ir tik vėliau laikinam naudojimui kitų asmenų interesams tenkinti, galbūt sutvarkytų teritorijų infrastruktūrą pritaikysime verslui“, – sakė Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė.
Savivaldybės administracija, vykdydama bešeimininkių objektų tvarkymo viešuosius pirkimus, sutaupė projekto lėšų, todėl planuojama nugriauti dar ne mažiau kaip 9 pastatus ir sutvarkyti jų teritorijas.
Darbus planuojama pradėti dar šiais metais.
Alytaus rajono savivaldybės informacija

%d bloggers like this: