Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Politika

Situacijos socialdemokratų Alytaus miesto skyriaus viduje meras Nerijus Cesiulis nesureikšmina

LSDP Alytaus miesto skyriaus taryba, kurios pirmininkas yra Alytaus miesto tarybos narys E. Čečėta, savo parašais patvirtino pareiškimą, kad nepritaria LSDP nario N. Cesiulio vykdomai Alytaus miesto savivaldybės mero veiklai.

Rasa Švirmickaitė

Viešumoje pasirodžiusio Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Alytaus miesto skyriaus tarybos narių pareiškimo, kuriuo jie atsiriboja nuo kito partijos nario, miesto mero Nerijaus Cesiulio, veiklos, viešų pasisakymų ir sprendimų, sukeltas skandalas slopsta.
„N. Cesiulis prie Alytaus miesto savivaldybės valdymo vairo stojo prieš daugiau kaip metus, tačiau per šį laikotarpį ryškesnių pokyčių miestas nepajuto, Alytaus miesto savivaldybės taryboje – politinė krizė, valdančioji koalicija sugriauta ir niekaip nesuformuojama, miesto bendruomenė priversta gyventi nuolatiniame chaose ir nežinomybėje, partijos vardas viešojoje erdvėje dėl mero N. Cesiulio ir jo komandos veiksmų nuolat minimas neigiamai, o N. Cesiulis rūpinasi tik savo asmeniniu įvaizdžiu“, – rašoma pareiškime, kurį pasirašė 13 skyriaus narių.
„Būdavo tokių dalykų, kai meras viešai pasisako tais klausimais, kurie nebūna apsvarstyti skyriaus taryboje – sudarinėjant koalicijas, skiriant direktorius, pavaduotojus, atsiimant kandidatūras.
Kreipėmės į partijos Etikos komisiją, kad ji įvertintų, ar visi procesai vyksta remiantis partijos statutu, kai gausime atsakymus, matysime, kaip elgtis toliau. Tai natūralus procesas. Partijoje yra skirtingų nuomonių, tačiau esame demokratiška partija. Irimo partijoje kol kas tikrai nematau“, – sakė LSDP Alytaus miesto skyriaus pirmininkas Edmundas Čečėta.
Belaukiant etikos sargų išvadų, po pareiškimu pasirašiusiųjų skaičius ėmė mažėti – iš 13 liko 8, kiti atsiėmė parašus motyvuodami, kad esą buvo suklaidinti, gerai nesusipažino, neišklausė antros pusės.
Alytaus miesto meras N. Cesiulis susidariusią situaciją vertina kaip vidinį partijos reikalą. „Yra tam tikrų įtampų. Tarp partijos bičiulių visada buvo sveika konkurencija, visi turi savo nuomones. Juk skyriuje per 200 narių.
Tuos klausimus sprendžiame, vyksta susitikimai. Jei kurie partiečiai turi nuomonę, tai norėtųsi, kad ją išsakytų partijos viduje. Šiuo atveju įsikiša ir kitų partijų atstovai, padeda rašyti tekstus, bando kurstyti ugnį partijos viduje. Manau, kad mes viduje susitvarkysime, rasime sprendimus“, – įsitikinęs V. Cesiulis.
Anot jo, tai vyksta ir kitose partijose prieš skyriaus pirmininko, savivaldos rinkimus, kurių nereikėtų skelbti viešai, o spręsti partijos viduje. „Tačiau kai kas nori išeiti į viešumą ir rodyti visai kitokį kelią, mums tokie dalykai nepriimtini“, – tikino N. Cesiulis.
N. Cesiuliu pasitiki ir jį palaiko LSDP vadovai, jis yra išrinktas miesto tarybos frakcijos seniūnu.

%d bloggers like this: