Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Isteblišmentas Politika Sveikata

Akcija „Skiepai — arčiau senjorų namų“ pasiteisino

Į seniūnijas atėję skiepytis vyresnio amžiaus gyventojai  džiaugėsi rajono savivaldybės ir PSPC sudaryta galimybe pasiskiepyti arčiau namų.

Alytaus rajono savivaldybės ir Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) inicijuotos akcijos „Skiepai – arčiau senjorų namų“ metu praėjusią savaitę buvo paskiepyta beveik 300 senjorų – 65 metų amžiaus ir vyresnių rajono gyventojų.
Mobilios PSPC medikų komandos skiepyti žmonių vyko į seniūnijas. Senjorai buvo skiepijami „Comirnaty“ („Pfizer“) vakcinomis.
„Seniūnų, socialinių darbuotojų, medikų ir aktyvių piliečių pastangomis kvietėme rajono gyventojus skiepytis. Akciją laikome pavykusia“, – sakė Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė. Ji pažymėjo, kad tai – ne paskutinė akcija, nes skiepijimas tik įsibėgėja.

Mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė sako, kad skiepai yra vienintelė priemonė, kuri senjorams leis greičiau pajusti artimųjų apkabinimus, išgirsti anūkų ir proanūkių juoką bei sugrįžti į aktyvų socialinį gyvenimą.

„Noriu atkreipti senjorų dėmesį, kad jeigu jūs persigalvojote, jei anksčiau nenorėjote skiepytis, bet dabar pakeitėte nuomonę, – tikrai bet kada galite pasiskiepyti. Taip pat norime patikinti, kad negalinčius nuvažiuoti iki skiepijimo vietos seniūnija nuveš į skiepijimo punktą ir parveš namo, o pas garbingo amžiaus senjorus, kurie neturi galimybės atvykti į vakcinacijos vietą, bet išreikš norą skiepytis, į namus atvyks mobili medikų komanda. Išsakyti norą skiepytis galima per savo šeimos gydytoją arba seniūnijos, kurioje gyvenate, seniūną, arba paskambinus į PSPC telefonu (8 315) 71412. Kovokime su COVID-19 drauge!“ – kvietė D. Kitavičienė.
Pasak mero pavaduotojos, priežasčių, kodėl atsisakoma skiepo, – ne viena, tačiau kai kurios iš jų nėra rimtos ir pagrįstos, priešingai – kilusios iš nežinojimo ar netikslios informacijos.

Mobilios PSPC medikų komandos skiepyti žmonių vyko į seniūnijas.

„Skiepai yra vienintelė priemonė, kuri senjorams leis greičiau pajusti artimųjų apkabinimus, išgirsti anūkų ir proanūkių juoką bei sugrįžti į aktyvų socialinį gyvenimą“, – sako D. Kitavičienė.
Į seniūnijas atėję skiepytis vyresnio amžiaus gyventojai džiaugėsi rajono savivaldybės ir PSPC sudaryta galimybe pasiskiepyti arčiau namų.
„Manau, kad turėsiu daugiau galimybių ateičiai, būsiu laisvesnė“, – sakė Raitininkų seniūnijoje pasiskiepijusi moteris.
Iš viso Alytaus rajone pirmąją vakcinos dozę jau gavo 6 277 gyventojai.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

%d bloggers like this: