Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Reklama Verslas

„Metų renovacijos projekto 2021“ nugalėtojai

„Metų renovacijos projekto 2021“ laimėtojai. (Nuotrauka iš BETA archyvo)

Kovo–balandžio mėnesiais vyko „Metų renovacijos projekto 2021“ rinkimai, iniciuoti Būsto energijos taupymo agentūros (BETA). Jų metu visuomenė turėjo galimybę susipažinti su praėjusiais metais atnaujintų daugiabučių istorijomis bei atiduoti savo balsą už labiausiai patikusį projektą. Iš viso rinkimuose dalyvavo 14 projektų, trys iš jų surinko daugiausiai balsų: Taikos pr. 3, Klaipėdoje, Draugystės g. 25A, Marijampolėje ir Stoties g. 14, Šiauliuose.
„Džiaugiamės galėdami pasidalinti geriausių renovacijos projektų istorijomis. Nepaisant to, kad didžiąją praeitų metų dalį praleidome karantino sąlygomis, renovacija nesustojo ir šiemet rinkimuose netrūko gerųjų pavyzdžių. Viešo balsavimo metu buvo išrinkti trys laimėtojai, tačiau iš tikrųjų visi atsinaujinę savo daugiabučius jau yra laimėtojai ir jų apdovanojimas – tai geresnės gyvenimo sąlygos, kurias ypač vertiname dabar, daug laiko praleisdami namuose“, – teigia BETA direktorius Valius Serbenta.

Modernus daugiabutis, įsiliejantis į senamiestį
Daugiausiai simpatijų „Metų renovacijos projekto 2021“ rinkimuose pelnė uostamiestyje, Taikos pr. 3, esantis devynaukštis, kur modernizacijos metu atnaujintos ne tik inžinerinės sistemos, bet ir sukurtas unikalus apdailos dizainas.
Pastato išvaizdai renovacijos metu buvo skiriamas ypatingas dėmesys, nes šis daugiabutis yra šalia Klaipėdos senamiesčio. Priekinei namo sienai buvo panaudotos pilkos ir molio raudonumo spalvų akmens masės plytelės, kuriomis stengtasi išlaikyti architektūrinį vientisumą su Klaipėdos senamiesčiu. Namą papuošė ir išskirtinė detalė – žaismingas baltų simbolikos ornamentas, bylojantis apie istorinę atmintį.
Po renovacijos namas pasiekė C energinio naudingumo klasę. Atnaujinus šildymo sistemą, mokesčiai sumažėjo daugiau nei 60 proc.

Atsinaujinančios energijos sprendimai
Rinkimų metu daug balsų sulaukė ir Draugystės g. 25A, Marijampolėje esantis daugiabutis. Jo gyventojai jau beveik metus džiaugiasi šiltesniu ir gražesniu namu bei išaugusia nekilnojamo turto verte.
Po renovacijos daugiabutis pasiekė B energinio efektyvumo klasę. Name įrengta atsinaujinančių energijos išteklių karštam vandeniui ruošti sistema – saulės kolektoriai. Jie padeda sutaupyti daugiau nei pusę reikalingos energijos ruošiant karštą vandenį ir taip gerokai sumažina namo poveikį aplinkai.

Renovacijos metu išsaugota pastato istorija
Balsavime dalyvavusių žmonių dėmesį atkreipė ir vienas seniausių Šiauliuose renovuotų daugiabučių, Stoties g. 14 esantis namas, pastatytas 1921 metais. Daugiabutis saugo įdomią istoriją – iš pradžių čia veikė saldainių ir šokolado fabrikas „Birutė“, po Antrojo pasaulinio karo jis buvo rekonstruotas į gyvenamąjį pastatą.
Gyventojai suprato, kaip svarbu yra išsaugoti pastato fasado architektūrines detales, todėl
modernizacijos metu viena daugiabučio namo siena turėjo būti apšiltinta iš vidaus. Apšiltinus pastatą ir atnaujinus šildymo sistemą gyventojų mokėjimai sumažėjo daugiau nei 40 proc.
„Pirmiausia daugiabučio atnaujinimo teikiama nauda džiaugiasi gyventojai, tačiau tai reikšminga ir visam miestui, nes renovuoti pastatai keičia miesto veidą. „Metų renovacijos projekto 2021“ rinkimų nugalėtojai – tai pavyzdžiai, kurie parodo, kaip taikant skirtingus architektūrinius sprendimus naujam gyvenimui galima prikelti pilką sovietinį daugiabutį arba išsaugoti unikalų kultūrinį paveldą. Sveikiname visus laimėtojus ir tikimės, jog šie pavyzdžiai įkvėps ir kitus modernizuoti savo daugiabučius“, – teigia BETA direktorius.
Pasibaigus visuotino karantino apribojimams, Būsto energijos taupymo agentūra įteiks apdovanojimus „Metų renovacijos projekto 2021“ nugalėtojams.

Klinkerines plyteles architektai renkasi ne tik dėl savo išskirtinų spalvų ir formatų įvairovės, bet ir universalumo, apdailinant viešbučius ar daugiabučius.

%d bloggers like this: