Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Sportas Švietimas

Alytaus rajono vaikams – savaitgalio dieninė sporto stovykla atvirose erdvėse Nemunaityje

Vaikai išbandė skirtingas sporto šakas, atrado naujus draugus, žaidė judriuosius žaidimus, pramogavo eidami į žygius, ieškodami lobio, domėjosi sportiniais žaidimais, sveikos gyvensenos patarimais, taktiniu pradiniu futbolo rengimu ,,Kamuolio valdymas“.

2021 m. gegužės 8–9 dienomis Alytaus r. meno ir sporto mokyklos bendruomenės komanda organizavo savaitgalio dieninę stovyklą atvirose erdvėse Alytaus rajono vaikams Nemunaityje.
Stovykla vykdoma pagal projektą ,,Sveikatos stiprinimas ir sportinių galimybių plėtra, įsigyjant sporto inventorių ir įrangą“, Nr. SRF-FAV-2020-1-0145, bendrai finansuojamą valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Mokyklos direktorė Auksė Sapežinskienė akcentavo, kad įgyvendinant projektą atsirado galimybė pakviesti stovyklauti vaikus iš viso Alytaus rajono. Direktorės teigimu, stovykloje buvo laikomasi visų saugumo reikalavimų – nuo temperatūros matavimų, atstumų laikymosi, tinkamų sąlygų rankų higienai (šiltas ir šaltas vanduo, skystas muilas, vienkartiniai rankšluosčiai, skystis rankų dezinfekcijai), o visi užsiėmimai vyko atvirose erdvėse, saugiose Nemunaičio vietovėse.


„Kas gali būti geriau už praleistą dieną lauke šviečiant saulei“, – sakė patirties turintys stovyklos vadovai Laima Zalanskienė, Sigitas Junevičius ir Gintautas Pikūnas atidarymo metu. Susipažindami stovyklautojai improvizuotai-sportiškai prisistatė, papasakojo apie save, kas ir ką labiausiai mėgsta veikti laisvalaikiu. Vadovai supažindino su užsiėmimų veiklomis ir pakvietė nuotaikingiems pusryčiams lauke. Vaikų teigimu, pirmoji smagi atrakcija – valgymas lauke. Dalyviams buvo parengtas kūrybiškai aktyvus užsiėmimų planas (projekto vadovė L. Zalanskienė) su tikslingomis užsiėmimų veiklomis atvirose erdvėse. Vaikai išbandė skirtingas sporto šakas, atrado naujus draugus, žaidė judriuosius žaidimus, pramogavo eidami į žygius, ieškodami lobio. Sportiniais žaidimais, sveikos gyvensenos patarimais, taktiniu pradiniu futbolo rengimu ,,Kamuolio valdymas“, kurio metu vyko žongliravimas, kamuolio varymas, driblingas, kamuolio stabdymas, perdavimai ir įvairiausiais kitais profesionaliais užsiėmimais sudomino futbolo ir sveikos gyvensenos treneris Sigitas Junevičius. Dziudo pradžiamokslio metu buvo modeliuojamos galimos moralinių vertybių pasireiškimo situacijos, vyko pramankšta, antikinis žaidimas „Aporaksis“, vikrumo, greičio ugdymas / technikos tobulinimas stovėsenoje, kurias vedė dziudo treneris Rolandas Lukoševičius. Visose veiklose sporto treneriams pagalbą teikė savanoriai – dziudo treneris Tomas Grigas ir krepšinio treneris Robertas Paliutis. Dienos aptarimo metu, reflektuojant, vaikų veiduose buvo matomos plačiausios šypsenos, paklaustas ,,šimtas vienas“ klausimas – kada kita stovykla? Ar galėsime čia ir nakvoti, ar galite mane užrašyti stovyklauti visai vasarai, ar galėsime dar didesnius atstumus žygiuoti, atrasti nematytas vietas? Pasakytas dalyvių teiginys, kad ši stovykla, tai mūsų – SVAJONĖ, stovyklos vadovams Laimai, Sigitui ir Gintautui beliko tik pažadėti kuo greičiau suorganizuoti kitą stovyklą ir įvykdyti duotą pažadą.

Alytaus r. meno ir sporto mokyklos informacija

%d bloggers like this: