Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Politika

Dėl miestui aktualių klausimų tarybos nariai susitiko su meru N. Cesiuliu

Alytaus miesto savivaldybės Mišri tarybos narių grupė susitikime su meru Nerijumi Cesiuliu aptarė svarbius alytiškiams klausimus. (Alytaus m. sav. ir asmeninio albumo nuotr.)

Rita Krušinskaitė

„Tai dar vienas žingsnis link geranoriško bendradarbiavimo, sprendžiant alytiškiams svarbius klausimus. Meras tiesiogiai išgirdo nuogąstavimus, o mes atsakymus iš pirmų lūpų“, – taip susitikimą su Alytaus miesto savivaldybės meru Nerijumi Cesiuliu apibūdino Mišrios tarybos narių grupės atstovas Valerijus Vencius.


Anot jo, susitikimą, kuriame buvo siekta sužinoti, koks mero požiūris ir planai dėl keleto svarbių miesto strateginių objektų bei kai kurių įsisenėjusių problemų, būtų galima įvertinti septynetu dešimtbalėje sistemoje.
„Ir mes, ir alytiškiai norime aiškiai žinoti miesto vadovo poziciją, kur link vystysis miestas. Todėl parengėme po keletą aktualiausių alytiškiams klausimų, siekdami išgirsti atsakymus tiesiai iš mero“, – pabrėžė Mišrios tarybos narių grupės seniūnas Gintautas Andriuškevičius. Jis pokalbį apibūdino kaip normalų, pastebėdamas, kad į kai kuriuos klausimus miesto vadovas neatsakė.
Tarybos narys V. Vencius domėjosi Jaunimo parko vizija, kuri alytiškiams kelia daug abejonių dėl konkrečių mero paviešintų idėjų – sumažinti erdvę vaikams, įrengti krepšinio aikštelę. Politikus domino, kas viziją rengė, kodėl ji nepristatoma alytiškiams visa apimtimi, kokia buvusių atrakcionų ateitis. Buvo atkreiptas dėmesys ir į parke esančio taip vadinamo bokšto keliamą grėsmę vaikams.
Meras pažadėjo artimiausiu metu Jaunimo parko viziją atsiųsti tarybos nariams susipažinti.
„Mes manome, kad ir visi alytiškiai turi teisę žinoti parko ateities viziją ir nuspręsti, ar tokie pokyčiai priimtini“, – įsitikinęs tarybos narys.

V. Vencius kėlė klausimą ir dėl atliekų išvežimo problemų mieste. Meras tarybos narius informavo, kad Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras (ARATC) pasirašė naują sutartį su įmone, atsakinga už atliekų išvežimą, kurioje numatyta didesnė atsakomybė bei didesnės baudos už laiku neištuštintus konteinerius.
Česlovas Daugėla domėjosi, kokia mero vizija dėl aerodromo ateities ir kokie galėtų būti savivaldybės veiksmai, įvertinus tai, kad ginčas teismuose dėl žemės sklypo priklausomybės gali tęstis iki dvejų metų. Į šį klausimą konkretaus atsakymo tarybos nariai neišgirdo. Meras atkreipė dėmesį tik į tai, kad dabartinė situacija jo netenkina ir artimiausiu metu nemato galimybės, kaip savivaldybė galėtų padėti aerodromo vystymui.
Į klausimą dėl LEZ meras atsakė, jog teismuose įstrigus klausimui dėl žemės sklypo LEZ atsiradimo idėja aerodromo teritorijoje nesvarstoma.
G. Andriuškevičius kėlė klausimus dėl Sporto mokyklos likimo ir Miesto sodo vizijos. Meras užtikrino, kad Sporto mokyklos pastato parduoti tikrai neketinama, tačiau kol kas nėra ir konkrečios vizijos dėl šio pastato įveiklinimo. N. Cesiulis pabrėžė, kad pastatą reikia iš esmės renovuoti, sutvarkyti jo vidų bei rasti tikslinių lėšų. 
Tarybos narė Laura Radzevičiūtė domėjosi centrinio pašto išlikimo klausimu. Ji teiravosi, ar yra konkretūs raštiški susitarimai tarp Lietuvos pašto bei savivaldybės dėl kelerius metus tebesitęsiančios eilių problemos. Meras informavo apie Lietuvos pašto ketinimą įkurti naujas erdvesnes patalpas viename iš prekybos centrų, plėsti paštomatų tinklą bei paslaugų sąrašą RIMI prekybos centre esančiame pašto skyriuje.
Politikė kėlė klausimą ir dėl miesto bendrojo plano, kurį prieš metus priimant taryboje buvo nuspręsta „įdėti saugiklius“, bei įpareigojimą administracijai jį koreguoti atsižvelgiant į tarybos narių pastabas. Neliko užmiršti ir privataus verslo patiriami trukdžiai, formuojant sklypus adresu Pramonės g. 1A.  
Alytiškius ir tarybos narius meras pradžiugino, garantuodamas, kad dar šią vasarą Miesto sode vėl turėtų vykti naktišokiai senjorams, galbūt atsiras ir vieta prekybai maistu, bus atnaujintas fontanas, įrengtas jo apšvietimas. Taip pat atkreipė dėmesį, kad jau pradėta tvarkyti ir teritorija prie kavinukės „Rixa“, įsikūrusios Šaulių namuose.
Dar viena gera žinia iš mero lūpų sportinio ėjimo entuziastams. „Meras patikino, kad į Mišrios tarybos narių grupės pateiktą raštą dėl 47-ojo tarptautinio sportinio ėjimo festivalio „Alytus 2021“ finansavimo atkreiptas dėmesys, ir tikisi, jog specialiai sudarytos komisijos sprendimu dar šią savaitę bus skirta vienokia ar kitokia suma festivaliui organizuoti“, – kalbėjo V. Vencius.

%d bloggers like this: