Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Politika

Nedirbantiems asmenims – savivaldybės parama

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė domėjosi, kaip įgyvendinamas Užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų modelis nedirbantiems asmenims.

Alytaus rajono savivaldybė antrus metus įgyvendina Užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų modelį nedirbantiems bei socialinę paramą gaunantiems asmenims.
Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė domėjosi, kaip organizuojamos veiklos programoje dalyvaujančių asmenų socialinei atskirčiai mažinti.
Pivašiūnų seniūnijoje savivaldybės vadovai susitiko su nedirbančių asmenų atvejo vadybininke Dovile Blaževičiūte. Ji supažindino su naujais dalyviais, vertino jų gebėjimus ir poreikius. Taip pat paaiškino, kad šiuo metu modelyje dalyvauja 101 asmuo. Nuo metų pradžios 6 asmenys įsidarbino, o 8 pradėjo mokytis.

Konkrečias veiklas modelio dalyviams organizuoja įvairios nevyriausybinės organizacijos, tarp jų — ir Mikalavo kaimo bendruomenė „Šilaičiai“.

Modelyje dalyvauti nuolat kviečiami vis nauji asmenys, siekiama mažinti nedarbo lygį, motyvuoti žmones atkurti darbinius įgūdžius, susirasti darbą ar mokytis profesijos, kad jie galėtų pasijusti visaverčiais visuomenės nariais ir lengviau integruotųsi į darbo rinką.
Konkrečias veiklas modelio dalyviams organizuoja įvairios nevyriausybinės organizacijos, tarp jų – ir Mikalavo kaimo bendruomenė „Šilaičiai“. Nuvykę į vietą, savivaldybės vadovai rado 10 projekto dalyvių, kuriems buvo duota konkrečių užduočių – tvarkyti aplinką, padirbėti šiltnamyje, pasirūpinti augalais.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

%d bloggers like this: