Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Verslas Žmonės

Ciūniai verslą kuria jau 18 metų, karantinas buvo sunkus, bet ši vasara – pelninga

Poilsio sodybų nuoma — šeimos verslas. Šeimininkai džiaugiasi, kad jiems padeda jauniausias sūnus. Genutė ir Algirdas užaugino 4 vaikus, džiaugiasi jau 8 anūkais. (D. Jakubavičiaus nuotr.)

Dviejų poilsio vilų, kurios puoselėjamos Meškasalio ir  Piliakalnio kaimuose (Raitininkų sen. Alytaus r. sav.), savininkai Genutė ir Algirdas Ciūniai sutiko papasakoti apie darbą atlaisvinto karantino sąlygomis ir šių dienų švenčių subtilybes. 
G. ir A. Ciūniai gyvena Užupiuose, bet jų takas pramintas į Meškasalio ir Piliakalnio kaimus, kur daugiau nei dešimtmetį kuriamos kaimo turizmo sodybos „Genutės ranča“ ir „Pas Algirdą“. Abi vilas skiria 7,5 km.
Sodyba „Pas Algirdą“ skaičiuoja 18 sezoną, „Genutės ranča“ – 11 veiklos metus. 
Poilsio sodybų nuoma – šeimos verslas. Šeimininkai džiaugiasi, kad jiems padeda jauniausias sūnus. Genutė ir Algirdas užaugino 4 vaikus, džiaugiasi jau 8 anūkais. „Į darbą niekas mūsų nepriima, nes per seni, o pensijos negauname, nes per jauni“, – šypsosi Genutė ir Algirdas, kuriems per 60 su trupučiu metų.
„Verslą pradėjome nuo rąstinio namelio statybos Piliakalnio kaime, kurį statėme sau. Bet aplinkui 7 ha žemės, tad savaitgaliais ne poilsiaudavome, bet dirbdavome. Pasistatėme dar vieną namelį, po to pagrindinį pastatą ir taip pradėjome verslą“, – pasakojo A. Ciūnys. 
Įkūrus sodybą „Pas Algirdą“, verslininkai nesustojo. Pastatė antrą poilsio ir švenčių sodybą  „Genutės ranča“, kurios bendras plotas 6 ha, iš jų apie 2 ha skirta poilsiautojams. „Karantinas buvo labai nuostolingas. Nuo praėjusių Kalėdų iki šių metų birželio nedirbome. O buvo daug užsakymų. Visus avansus grąžinome,“ – kalbėjo A. Ciūnys.
Verslininkai džiaugiasi, kad ši vasara jiems pelninga, ir, kaip patys sako, „atsigavome“.
„Žmonės nori švęsti. Visi savaitgaliai užsakyti. Savaitės viduryje sodybą „Pas Algirdą“ renkasi poilsiautojai, kurie nori ramiai prie vandens praleisti laiką“, – tęsė šeimininkas.
Paklausti, ar klientai reiklūs, įnoringi, sako: „Žmonės keičiasi. Dabar nori kokybiškų paslaugų. Kuomet pradėjome dirbti, nakvynę siūlėme ant dviaukščių lovų ir visiems tiko. Žmonės daugiau keliavo, pamatė pasaulio. Dviaukštės lovos jiems jau atrodė kaip „kazarma“. Turėjome ne tik lovas keisti, bet ir remontą daryti.“ Algirdas pastebi, kad liaudis dabar kultūringesnė. Pasak vyro, anksčiau ir sodybų inventorių sulaužydavo, dabar to nepasitaiko.
Nedaug kas žino, kad sodybos savininkas A. Ciūnys buvęs vestuvių muzikantas. Prieš gerą dešimtmetį dažnai į rankas paimdavo akordeoną ir labarytį sugrodavo jauniesiems, ir svečiams savo sodyboje. „Smagu, kuomet svečiai ir po 10 metų prisimena, kaip ryte po vestuvių  juos žadindavau. Dabar didžėjus  ir vedantysis dirba. Muzikantai tik vieną dieną groja, antrą dieną – kolonėlė. Buvo kiti laikai, kitos tradicijos, dabar jų mažiau laikomasi“, – sakė Algirdas. 
Žmona Genutė prasitaria, kad ir dabar, kuomet Algirdui yra ūpas, jo rankose suskamba akordeonas ir tradiciškai pirmiausia jai būna atliekama daina „Kerėtoja“. 
Sodybų grožį kuria Genutė. Moteris daug dirba, kad gėlės žydėtų ir džiugintų atvykstančius svečius. Sodybų šeimininkai sako, kad svajonių sodybos jau įkurtos ir plėstis neplanuoja, tik sezonui pasibaigus atlieka einamuosius remontus. 

Danielius Jakubavičius 

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

%d bloggers like this: