Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Politika Verslas

Makniūniškiai skatina nebenaudojamiems daiktams suteikti šansą

„Kas vienam šiukšlė – kitam lobis!“ – tokiu šūkiu nuo šiol vadovaujasi Makniūnų sodžiaus bendruomenės nariai ir šį sekmadienį jau ketvirtą kartą kviečia visus į Makniūnų bagažinių turgelį (Alytaus r.).
Makniūnų bagažinių turgelis – tai renginys, kurio metu skatinamas antrinis daiktų panaudojimas. Jau nebenaudojamą daiktą žmonės gali atnešti į turgelį ir parduoti, išmainyti ar tiesiog padovanoti, o ne paprasčiausiai jį išmesti.
Turgelyje dalyvauja ne tik Makniūnų kaimo gyventojai, bet ir prekeiviai bei pirkėjai iš Alytaus, Varėnos, Birštono, Druskininkų, Prienų, Kauno, Trakų, Vilniaus. Prekiauti savo naudotais daiktais lapkričio mėnesį vyksiančiame turgelyje užsiregistravo moteris net iš Biržų. Žinoma, daugiausia dalyvių bus iš Alytaus, Druskininkų ir Varėnos rajonų.
Turgelyje laimi prekiautojas, kuris parduodamas, o ne išmesdamas nenaudojamą daiktą gauna kelis eurus. Laimi ir į turgelį atėję apsipirkti: jie nebrangiai nusiperka daiktą, kuris nors nenaujas, tačiau dažnai net kokybiškesnis už šiuolaikinį naują daiktą.
Labiausiai turbūt laimi tie, kurie atiduoda ar mainosi daiktais. Taip gaunamos daug šiltesnės emocijos, būna gera nuotaika, o tai juk ir vienas iš geros sveikatos šaltinių.
Laimi ir mūsų aplinka, nes mažiau daiktų patenka į atliekų sąvartynus, mažinamas bereikalingas vartotojiškumas, kai reikia gaminti naują daiktą, nors dar galima naudoti ir nenaują.
Turgelyje žmonės susitikę ne tik prekiauja, perka ar mainosi, bet ir bendrauja: keičiasi naujienomis, susitaria, kad ateis vieni kitiems į talką prie ūkio darbų, sugalvoja suorganizuoti ir kitokias šventes.
Makniūnų sodžiaus bendruomenės pirmininkė Dalė Baranauskienė kiekvieno turgelio metu džiaugiasi: „Smagu matyti bendraujančius tarpusavyje žmones. Akivaizdu, kad jau susigyvenome su pandemijos diktuojamomis tvarkomis, kad nebijome susitikti, pakalbėti, pasidalinti pastebėjimais, iš kurių gimsta idėjos, kaip pagyvinti bendruomenės veiklą. Nors pandemija ir apriboja galimybes bendruomenės kultūriniams renginiams, tačiau turime ateities vizijas, kaip paįvairinti bagažinių turgelių dienas – su personažais, dainomis, karšta arbata ir pan. Žinoma, visa tai tik mūsų planuose, bet esame stipri komanda ir visuomet savo planus ir idėjas paverčiame realybe.“
Makniūnų bagažinių turgelio organizatoriaus Romualdo Volungevičiaus manymu, „turgelis visada yra įdomi vieta. Man pačiam tai vieta ir laikas, kur žmonės turi galimybę skirti laiką pasimatymui, paplepėjimui ar šiaip apsipirkimui. Bagažinių turgus ne išimtis. Manau, kad toks kasmėnesinis kultūrinis renginys tikrai suteiks visiems daug žaismo ir energijos. To tikrai reikia mums visiems“.
Šį sekmadienį, lapkričio 14 dieną (nuo šiol kiekvieno mėnesio antrą sekmadienį), makniūniškiai visus kviečia į Makniūnų bagažinių turgelį. Turgelio pradžia 10:00 valandą, numatoma pabaiga 13:00 valandą. Registracija ir informacija teikiama telefonu: +370 623 11303.

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

%d bloggers like this: