Alytaus aeroklubas parsivežė „kukuruzniką“

, Alius Mikelionis
Alytaus aeroklubas parsivežė „kukuruzniką“

Lėktuvai atvežti iš Šiaulių.

Alytaus aeroklubas turi dar vieną lėktuvą. Legendinis AN-2 stovėjo Šiaulių Zoknių oro uoste. Iš pradžių juo naudojosi Lietuvos kariuomenė, vėliau lėktuvas atiteko Vilniaus Gedimino technikos universitetui, o dabar biplanas nemokamai panaudos pagrindais perduotas Alytaus aeroklubui.  
Alytaus aeroklubo direktorius džiaugiasi, kad pavyko išgelbėti du lėktuvus nuo supjaustymo. Vienas jų atvežtas į Dzūkijos sostinę ir bus panaudotas kaip eksponatas, antruoju naudosis Alytaus ir Marijampolės aviatoriai.
Tiesa, kol lėktuvas pasiekė Alytų, padirbėti teko nemažai. Vien tik lėktuvo išardymas pareikalavo 4 dienų darbo. Tada jį teko vežti per visą Lietuvą, tam prireikė specialios technikos. Iš Šiaulių pajudėjo du taip vadinami „kukuruznikai“. Vienas lėktuvas nuvežtas į Marijampolę, kitas į Alytų. Į Dzūkijos sostinę atvežto AN-2 būklė nėra gera, jis tinkamas tik ekspozicijai. Lėktuvą teks nudažyti, tą planuojama atlikti dar šiais metais. Antrojo būklė kiek geresnė, jį tikimasi prikelti skrydžiui.
Tokio tipo biplanų kaip šis AN-2 pagaminta bene daugiausiai pasaulyje. Gamyba pradėta tik pasibaigus Antrajam pasauliniam karui. Tokio tipo lėktuvai buvo naudojami pašto reikmėms, žemės ūkyje, parašiutų sporte ir tebenaudojami iki šiol.
Alytaus aeroklubo planuose dar vieno lėktuvo įsigijimas. Prisimenant lėktuvų eskadrilės Normandija-Nemunas buvimą Alytuje, deramasi dėl vieno lėktuvo iš Prancūzijos atgabenimo į Alytų.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)