Alytaus tarybai siūloma likviduoti Vidzgirio pagrindinę mokyklą, Piliakalnio progimnaziją reorganizuoti į pradinę

, Daina Baranauskaitė
Alytaus tarybai siūloma likviduoti Vidzgirio pagrindinę mokyklą, Piliakalnio progimnaziją reorganizuoti į pradinę

Piliakalnio progimnazija, planuojama, gali tapti vienos iš mieste veikiančių ugdymo įstaigų pradinio ugdymo skyriumi.

„Kaip perkūnas iš giedro dangaus. Juk yra patvirtintas mokyklų pertvarkos planas, o šios naujovės pribloškė. Praėjusius metus baigėme be skolų, mokykla renovuota, tačiau antradienio vakare gauname raštą, kuriame mus numatoma likviduoti“, – neslėpdamas emocijų kalbėjo Vidzgirio pagrindinės mokyklos direktorius Valdas Račkauskas.
Tarybai bus siūloma priimti sprendimą, kuriuo Vidzgirio pagrindinė mokykla būtų likviduota nuo 2019 metų rugsėjo 1 dienos. Šioje ugdymo įstaigoje šiuo metu mokosi 284 moksleiviai, dirba 39 mokytojai. Iš viso mokykloje yra 60 darbuotojų.
„Tikimės, kad politikai įsiklausys į bendruomenės balsą“, – sakė 26-erius metus mokyklai vadovaujantis direktorius V. Račkauskas.
Šaltinių duomenimis, šioje mokykloje po likvidavimo galėtų įsikurti Sporto mokykla, Jaunimo centro padalinys, galbūt patalpos reikalingos Alytaus poliklinikai. Šiuo metu dalyje patalpų įsikūręs Alytaus paslaugų centras.
Dėl planuojamo likvidavimo nustebo ir patys politikai. „Aš apie tai vakar vakare sužinojau ne iš miesto valdančiųjų ar administracijos. Nutekėjo informacija per tėvus. O vėliau gavau ir oficialų dokumentą. Nesuprantama, kodėl mes iš pradžių nepasitariame su bendruomene, o iš karto gąsdiname likvidavimu. Kur mūsų visa švietimo strategija?“ – kalbėjo opozicinės socialdemokratų frakcijos atstovas Nerijus Cesiulis.
„Manau, šie klausimai neišdiskutuoti, ar būtina taip gąsdinti bendruomenę?“ – retoriškai klausia Liberalų frakcijos atstovas taryboje.
Neramu ir Piliakalnio progimnazijos bendruomenei. 
Paruoštame sprendimo projekte tarybai siūloma balsuoti, kad nuo kitų mokslo metų Piliakalnio progimnazija būtų reorganizuojama į Dzūkijos pagrindinės mokyklos pradinių klasių skyrių. Vėliau progimnazijai pasiūlyta pačiai pasirinkti, kurios mokyklos skyriumi nori tapti.
Išgirdusi šią žinią Pirmojo Alytaus bendruomenė ėmė rinkti parašus dėl progimnazijos išlikimo.
Pirmajame Alytuje įsikūrusi ugdymo įstaiga gyvuoja daugiau nei 100 metų. Išgyvenusi įvairiausius laikus, nuo 1916 metų buvusi pradinė, vėliau išaugusi iki vidurinės, dabar kurį laiką yra Piliakalnio progimnazija. Mokykloje – apie 140 vaikų, 42 darbuotojai. 
Tačiau, kaip buvo pateikta miesto tarybos komitetuose, nuo kitų mokslo metų ją planuojama palikti pradiniu Dzūkijos pagrindinės mokyklos skyriumi. 
„Mums nesuprantama, kodėl politikai imasi tokių permainų. Juk iš pradžių pradinė, o vėliau – išvis likvidacija. Mes tikrai su tuo nesutinkame. Kategoriškai“, – kalbėjo Renata Kantaravičienė, asociacijos „Pirmasis Alytus“ pirmininkė.
Progimnazijos direktorė sako, jog mokyklos bendruomenė bando nepasiduoti negatyvioms mintims, ir tikisi, kad taryba įsiklausys į argumentus nedaryti tokių sprendimų.
„Kada gi pagaliau bus liautasi kiršinti bendruomenę. Jau kai atėjau dirbti į šią įstaigą, buvo tokios kalbos, vėliau jos aprimo, tačiau dabar jau konkretūs raštai gaunami. Mokykla renovuota, šilta, jauki. Esame taupūs. Taip, reikia pridėti iš biudžeto, nes esame nuostolingi, tačiau tėveliai bijo leisti vaikus, nes šios mokyklos likimas nuolat kinta. Kažkada bijojo vaikų namų ugdytinių. Dabar jie pasklidę po visą miestą, tai ko bijoti? Mes esame nusivylę“, – kalbėjo Piliakalnio progimnazijos direktorė Regina Špukienė.
Tarybos opozicija, pamačiusi Švietimo skyriaus paruoštą sprendimo projektą, pasigedo ekonominio pagrindimo.
„Mums svarbiausia – skaičiai. O dabar jokio ekonominio pagrindimo, tik visuomenės gąsdinimas. Kas šios reformos autorius? Kiek man žinoma, didžioji frakcija su meru priešakyje. Tačiau kodėl visa taryba nežino?“ – retoriškai klausė opozicinės frakcijos atstovas N. Cesiulis.
Miesto tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkė Nijolė Makštutienė teigė, kad komitetai kol kas tam nepritarė.
„Manau, reikia palūkėti. Komitetai tam nepritarė. Diskutuosime. Kol kas viskas labai šviežia, emocijų daug, tad siūlau į viską geriau įsigilinti“, – kalbėjo Nijolė Makštutienė, Alytaus miesto savivaldybės tarybos narė.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)