Alytaus tarybos narių išmokos – prokurorų akiratyje

, Justina Pocevičiūtė
Alytaus tarybos narių išmokos – prokurorų akiratyje
Alytaus žiniasklaidoje nuolat pasirodo publikacijų apie vis didėjančius Alytaus miesto savivaldybės tarybos narių apetitus išmokoms. Alytaus prokuratūros iniciatyva, informacija perduota Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriui ir pradėtas tyrimas dėl tarybos nariams mokamos išmokos už laiką, skirtą susitikti su rinkėjais, pasirengti posėdžiams. 
Skaičiai stulbinantys – kai kuriems politikams vasario mėnesį susitikimai su rinkėjais užtrukdavo iš viso po 50–69 valandas. Už maksimaliai deklaruotą laiką politikams išmokama apie 200 eurų, tačiau priskaičiavus darbą komitetuose, frakcijose, tarybos posėdžiuose kai kuriems tarybos nariams išmokama suma per mėnesį siekia apie 700 eurų.
Prokurorai mėgins išsiaiškinti, ar Alytaus tarybos nariai savivaldybės biudžeto lėšas naudoja nepažeisdami viešojo intereso. Teisėsaugos atstovams kilo abejonių, ar savo tiesioginį darbą 40 valandų per savaitę dirbantys asmenys dar gali rasti laiko kone pusantros savaitės per mėnesį tarybos nario darbui. 
Pagal tarybos veiklos reglamentą, darbo laiką, eidami tarybos nario pareigas, politikai deklaruoja savarankiškai. Numatyta, kad jiems gali būti mokama už ne daugiau kaip 60 valandų per mėnesį. Šis rodiklis neapima laiko, praleisto tarybos, komitetų ar komisijų posėdžiuose. 
Labiausiai prokurorams į akis krito kai kurių tarybos narių pažymos, kuriose figūruoja itin daug susitikimų su rinkėjais. Daugiausia jų nurodė Saulius Janulevičius. Iš 58 deklaruotų valandų jis tam skyrė 51. Kęstutis Ąžuolas susitikimams su rinkėjais vasarį skyrė 36 valandas. Na, o tarybos narys Andrius Jučas nurodė, kad vasario 16 dieną jis sugaišo 3 valandas Valstybės atkūrimo dienos renginiuose. Iš viso vasarį tarybos nario darbui jis skyrė maksimalų valandų skaičių – 60. 
Išanalizavus situaciją bus sprendžiama, ar mokėjimas už darbą taryboje yra tinkamai reglamentuotas ir ar jis apskaičiuojamas sąžiningai. 
Alytaus miesto tarybos narys S. Janulevičius tikina, jog dirba uoliai, sąžiningai, todėl ir valandų deklaruoja daug. Jaunas politikas pasakoja nuolat susitikinėjantis su rinkėjais dėl automobilių stovėjimo aikštelių plėtimo, dėl saugaus eismo, kitų klausimų.
Alytaus miesto tarybos narių darbo užmokesčio ir išmokų dydžiai skelbiami savivaldybės interneto svetainėje. Čia taip pat viešinamos tarybos narių deklaruoto savarankiško darbo ataskaitos. Alytaus meras Vytautas Grigaravičius nei smerkia kolegas, nei juos teisina. Pasak mero, tai kiekvieno tarybos nario sąžinės reikalas.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)