Alytiškiai švenčia pergalę – mažėja kaina už šilumą

, Justina Pocevičiūtė
Alytiškiai švenčia pergalę – mažėja kaina už šilumą

Alytiškiams šildymo kaina mažėja daugiau nei ketvirtadaliu.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija priėmė galutinį sprendimą dėl šilumos kainos Alytuje – ji gyventojams sumažės daugiau nei ketvirtadaliu. Posėdžiuose dalyvavę Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius bei administracijos direktorius Vytautas Jastremskas tai vadina didele pergale.
„Mažėja nuo gegužės 1 dienos. Ir tai žymus mažėjimas. Tik labai gaila, jeigu bus panaikinta PVM lengvata, tai mieste nepajusime tokio efekto, kokio tikėjomės. Mes darėme viską, kad kaina būtų sumažinta dar praėjusią vasarą, tačiau „Litesko“ visais įmanomais būdais vilkino pateikti dokumentus, todėl viskas taip nusitęsė.  Mano giliu įsitikinimu, tai buvo vilkinimas. Per tą laikotarpį šilumos kainos buvo užaukštintos ir, grubiai skaičiuojant, alytiškiai prarado apie 3 milijonus. O bendrovė „Litesko“ tiek užsidirbo. Taigi, jiems buvo naudinga vilkinti tuos procesus“, – kalbėjo  Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas.
Beje, po šios geros naujienos paskelbimo pasigirdo alytiškių nusivylimas – kodėl kaina sumažinta jau baigiantis šildymo sezonui. Administracijos direktorius paaiškino, kad „Litesko“ specialiai vilkino šiuos procesus.
„Mes suprantame alytiškių nusivylimą, kad šilumos kaina mažinama pasibaigus šildymo sezonui.  Tačiau vis tiek džiaugiamės šiuo laimėjimu, kad pavyko įtikinti kainų komisiją dėl svarbių mums momentų“, – kalbėjo V. Jastremskas.
Komisija nustatė, kad UAB „Litesko“ filialas „Alytaus energija“ ankstesniais laikotarpiais iš šilumos vartotojų nepagrįstai gavo 2,6 mln. Eur pajamų, šios lėšos privalo būti sugrąžintos mažinant kainą ateityje.
„Komisija pirmą kartą istorijoje pažiūrėjo tokiu kampu į nepagrįstai „Litesko“ gaunamas pajamas už kuro dedamąsias. Komisija į praėjusius laikotarpius nežiūrėjo. Ji kainą tvirtino ateinantiems laikotarpiams ir savo išvadose parašė, kad galime teismine tvarka reikalauti iš „Litesko“ nepagrįstai gautų pajamų ir jas išieškoti. Mes tą ir darysime“, – kalbėjo administracijos direktorius.
Beje, ženklus šilumos kainos mažėjimas teigiamai atsilieps ir savivaldybės biudžetui, mat trauksis išlaidos mokyklų, darželių, kitų įstaigų išlaikymui. Per metus savivaldybės įstaigų šildymas, neskaitant ligoninės ir poliklinikos,  atsieina per pusantro milijono eurų.
Savivaldybės vadovai neslepia, kad kova su „Litesko“ buvo sekinanti ir iki paskutinės minutės tvyrojo įtampa.
„Buvo didelė įtampa. „Litesko“ ne ta bendrovė, kuri paleidžia pelningą objektą. Jie iki paskutinės minutės reiškė prieštaravimus, argumentus, elgėsi agresyviai. Iki paskutinės minutės nežinojome, kuo viskas baigsis. Laimei, baigėsi mūsų naudai“, – sakė V. Jastremskas.

Komentarai

Įdomu, kas vadovavo

Įdomu, kas vadovavo savivaldybei, kai buvo nepaprastai nuolankiai atsiliepiama į Alytaus energijos kėslus. Gal tau susiję su kai kieno kišenėmis?

Daugiabučiuose visada tokia

Daugiabučiuose visada tokia sistema, kokią kainą nustato tokią ir turi mokėti, dėl to manau geriau rinktis gyvenimą name. Imontuojami kondicionieriai manau pakankamai gera alternatyva.

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)