Darbščios dzūkės sodyba skendi gėlėse

, Goda Čiginskaitė
Darbščios dzūkės sodyba skendi gėlėse

A. Grigaravičienė džiaugiasi savo gėlėmis, nuolat jas papildo naujomis rūšimis.

Alytaus rajone gyvenančios Aušros Grigaravičienės banguojanti jurginų jūra kol kas rudeniu nekvepia. Akį veria ir žaviosios brungmansijos bei įvairiaspalviai kardeliai. 
A. Grigaravičienė gėlininke savęs nevadina, tačiau akivaizdu, kuklintis moteriai nereikėtų. Už namo esančiame sklype banguoja 400 rūšių jurginų jūra. Pirmuosius jurginų gumbus sodyboje pasodino Aušros  mama, vėliau ir pati Aušra susižavėjo plačia jurginų žiedų spalvų gama, ilga žydėjimo trukme. Šie žiedai gali džiuginti net tris mėnesius. Šiais metais, anot pašnekovės, gėlės kiek prastesnės, nes buvo šaltas pavasaris.
„Jie labai ilgai žydi. Kai pradeda birželio mėnesį žydėti, tai baigia tik po stipresnių šalnų. Jų ir tręšti nereikia. Tik mėšlo iš rudens ant lauko užvežame“, – pasakojo A. Grigaravičienė.
Nepaisant to, kad jurginai, kaip ir daugelis gėlių, reikalauja kruopščios priežiūros, moteriai rūpintis augalais nėra sunku. Esą tai malonus užsiėmimas, nors dažną vasaros dieną ji į kambarį įžengia tik pradėjus temti ir net sulaukia vyro priekaištų.  
„Kai kurie klausia – kam man to reikia? Aš juk nuo ryto iki vakaro tik einu ir einu aplink savo gėles. Labai daug vandens išlaistau. Tačiau gėlės man – ir hobis, ir atsipalaidavimas. Man gražu, kai namai skendi gėlėse“, – pasakojo pašnekovė.
Savo kolekciją moteris papildo įvairiai – perka mugėse, turguose, iš žinomų Lietuvos selekcininkų, parsisiunčia iš Lenkijos gėlininkų. 
A. Grigaravičienės sodyba jau gerai žinoma ne tik aplinkiniams jurginų mylėtojams. Nusipirkti patikusį augalą ar vien pasigrožėti įspūdingais jurginų žiedais ir išpuoselėta sodyba pas Dzūkijos gėlininkę užsuka jurginų mylėtojai iš įvairių Lietuvos kampelių. Beje, meilė gėlėms atsieina brangiai.
„Juk reikia nuolat įsigyti naujų veislių, o visa tai kainuoja. Kažkiek jų parduodu, po to perku naujas. Taip ir sukasi ratas“, – pasakojo moteris.
Aušra juokauja, kad kartais sodinukų pirkimui tenka pinigų pasiskolinti iš draugės.
„Kai kiti ima greituosius kreditus kam nors įsigyti, tai aš kartais iš draugės skolinuosi gėlių sėkloms arba trąšoms. Tarsi pasiplanuoju, kad užsisakysiu mažiau, bet kai ateina pavasaris, visko norisi ir suma peržengia mano galimybes“, – pasakojo gėlininkė.
Jau daugelį metų moteris augina ir kardelius. Na, ir neįmanoma neatkreipti dėmesio į Aušros namuose auginamas žaviąsias brugmansijas. Šias gėles iki šiol kai kas painioja su liaudyje vadinamomis durnaropėmis. Tačiau šios gėlės – daugiametės, įspūdingais žiedais. Sodyboje yra net 70 šių augalų.

Komentarai

jordan 1 sko for salg ,nike

jordan 1 sko for salg ,nike air max 2012 sko for salg
new balance 315 schuhe für verkauf http://www.cineaula.com/new-balance-315-schuhe-für-verkauf-cheap_de

nike free rn distance shoes

nike free rn distance shoes for sale ,nike air max 90 gs shoes for sale
new balance 998 schuhe für verkauf http://www.cineaula.com/new-balance-998-schuhe-für-verkauf-cheap_de

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)