Dėl neblaivių tėvų muštynių iš šeimos paimti 5 vaikai

, Goda Čiginskaitė
Dėl neblaivių tėvų muštynių iš šeimos paimti 5 vaikai

Asociatyvi nuotr.

Labai nemaloni drama Alytaus rajone – susipykus dviem neblaiviems tėvams, prasidėjus smurtui, tėvas uždarytas į areštinę, motina pakliuvo į ligoninę, o 5 jų nepilnamečiai vaikai laikinai nuvežti į Alytaus globos namus.
Anot Alytaus rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Aistės Grigaravičiūtės, antradienio nakties įvykio metu vaikai nenukentėjo. „Visi penki vaikai laikinai buvo apgyvendinti  Alytaus vaikų globos namuose, kuriuose praleido naktį. Laikinai paimtiems vaikams visuomet pirmiausia ieškomas laikinasis globėjas pagal vaikų geografinę vietą, šiuo konkrečiu atveju į pagalbą buvo pasitelkti vaikų gyvenamosios vietovės seniūnijos darbuotojai, vaikų lankomos mokyklos direktorė“, – kalbėjo A. Grigaravičiūtė.
Trečiadienį visus 5 vaikus pasiėmė globoti laikinoji globėja, kuri gyvena toje pačioje vaikų geografinėje vietoje.
Šiuo metu Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate vyksta tyrimas dėl smurto artimoje aplinkoje, įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į areštinę. 
„Ši šeima nuo trečiadienio įrašyta į socialinės rizikos šeimų sąrašą. Vaikų motina nukreipta psichologo konsultacijai, įpareigota gydytis nuo priklausomybės alkoholiui, susitvarkyti buitį, bendrauti su vaikais, domėtis jų sveikata, ugdymu, pasiekimais, palaikyti ryšį su vaikų globėja, užsiregistruoti darbo biržoje, ieškotis darbo, keisti savo gyvenimo būdą, požiūrį į vaikų auginimą bei priežiūrą, kreiptis dėl socialinio būsto suteikimo arba ieškotis kito gyvenamo ploto. Su šia šeima bus dirbamas socialinis darbas, teikiamos socialinės paslaugos, konsultacijos jiems rūpimais klausimais“, – kalbėjo Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja.
Anot A. Grigaravičiūtės, bus sudaromas vaikų laikinosios globos planas, vykdomos vaikų laikinosios globos peržiūros ir ateityje bus sprendžiamas klausimas dėl galimybės vaikams grįžti į šeimą. Vaikų globėjai rekomenduota su globojamais vaikais taip pat kreiptis į psichologą konsultacijų.
Anot vedėjos, laikinų globėjų rajone kol kas nėra. Apie 80 globėjų globoja Alytaus rajono vaikus.
„Vaikų globėjų niekada nebūna per daug. Mūsų savivaldybė viena iš nedaugelio savivaldybių, nuo praėjusių metų sausio įsipareigojusi remti globėjus, gali džiaugtis iniciatyva, kuri paskatino žmones į savo namus priimti be tėvų globos likusius vaikus, taip pat privertė susimąstyti ir kitas šalies savivaldybes svarstyti šį klausimą“, – kalbėjo A. Grigaravičiūtė.
Beje, paklausta, ar dažnai pasitaiko atvejų, kaip kad antradienio naktį, kai dėl neblaivių tėvų muštynių teko paimti 5 nepilnamečius vaikus, vedėja apgailestavo, kad tokių širdį veriančių dramų rajone pakanka.
„Šiais metais iš šeimos į globėjų šeimas priimti globoti 9 rajono vaikai. Tikrai pakankamai daug atvejų“, – sakė A. Grigaravičiūtė.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)