Dėmesio: informuoja savanoriai!

, Gintarė Škarnulytė
Dėmesio: informuoja savanoriai!

Užtvarų varliagyviams statymas kelio ruože Lazdijai–Galiniai.

 

Dėmesio! Kelio ruožuose Lazdijai–Veisiejai ir Lazdijai–Galiniai  dvi savaites, balandžio 20 – gegužės 6 dienomis, varlytės yra saugios. Savanoriai akcijos „Išgelbėk varliuko pasaulį“ metu įrengė užtvaras varliagyviams. Tokia aplinkosaugine akcija projekto „Dėmesio: informuoja savanoriai!“ rengėjai siekia skatinti vietos vaikų ir jaunimo aktyvumą imtis savanoriškos veiklos, už kurią nėra teikiamas materialus atlygis. Juk kiekvienas gali kažką gero ir naudingo duoti visuomenei, tuo pačiu labiau įvertindamas, ką gauna pats kaip visuomenės dalis. Savanoriška veikla ugdo žmogų kaip asmenybę, visai nepriklausomai, kokioje srityje vykdoma savanorystės veikla – kultūros, meno, aplinkosaugos, sveikatos, švietimo ar verslo. Projektu „Dėmesio: informuoja savanoriai!“ skatinama savanorystė aplinkosaugos srityje ir didinama informacijos sklaida savanorystės klausimais.
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka parengė projektą  Europos Komisijos atstovybei Lietuvoje ir gavę finansavimą ėmėsi įgyvendinti.  Balandžio mėnesį įvyko akcija „Išgelbėk varliuko pasaulį“. Jos metu savanoriai vaikai iš Lazdijų ir Veisiejų, padedami Veisiejų regioninio parko direkcijos, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus, Lazdijų viešosios bibliotekos darbuotojų, pastatė užtvaras varliagyviams ir tuo pačiu metu aplink jas surinko šiukšles. Užtvaroms statyti buvo pasirinkti du pavojingi kelių ruožai – Lazdijai–Veisiejai ir Lazdijai–Galiniai.
Užtvarų statymas vyko dvi dienas: darbai kelyje Lazdijai–Veisiejai įvyko balandžio 12 dieną, o kelyje Lazdijai–Galiniai balandžio 20-osios pavakarę. Kokios užtvaros buvo įrengtos varliagyviams? Tai apie 100 metrų ar ilgesnė polietileno juosta, kuri buvo ištempiama ir pritvirtinama prie kas 1,5–2 m įkaltų kuolelių. Juostos aukštis siekė 25–30 centimetrų.  Kas keletą metrų savanoriai iškasė duobutes ir į jas įstatė po kibirą, į kurį  įkris palei užtvarą šokuojančios varlės ar rūpužės. Du kartus per dieną, ryte ir vakare, savanoriai vyksta surinkti varlių ir pernešti į kitą kelio pusę, jas išleisdami toliau nuo kelio.  Skaičius varlių, randamų kibirėliuose, svyravo nuo 3 iki 21. Visi akcijos metu vykę darbai, dalyvavusių savanorių, projekto organizatorių ir jų partnerių išsakyta nuomonė buvo filmuojama ir bus parodyta per Europos dienos šventę gegužės 9 dieną Lazdijuose.
Veisiejų regioninio parko direkcijos  vyr. ekologė Irma Maciulevičienė  supažindino akcijos dalyvius su varliagyviais, parodė, kaip galima atskirti, kuri varlytė yra smailiasnukė, o kuri pievinė, išdalino lankstinukus apie varliagyvius. Pačiai moteriai tokios užtvaros varliagyviams nėra naujiena. Jos statomos ne pirmus metus, tai, pasak jos, padeda rinkti informaciją apie varliagyvių migraciją, todėl ji kruopščiai pati fiksuoja ne tik,  kiek varliagyvių migruoja, bet ir kokių  rūšių. Daug varliagyvių žūsta keliuose pavasarinės migracijos metu, taip ne tik naikindami save, bet ir kelią darydami pavojingą vairuotojams. Dėl jų didelės migracijos per kelią kai kurie kelio ruožai tampa pavojingai slidūs. Būtent šiais dviem aspektais remiantis buvo organizuota akcija „Išgelbėk varliuko pasaulį“, kurioje aktyviai dalyvavo vietos vaikai – savanoriai. 
Ši akcija tik viena projekto „Dėmesio: informuoja savanoriai!“ dalis. Numatoma, jog gegužės 9 dieną įvyks savanorių Monikos Misiukaitės ir Birutės Steponėnaitės fotografijų parodos „Ten ir Tada. Čia ir Dabar“ pristatymas Lazdijų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, kurioje ji jau ir eksponuojama. Be to, Europos dienai organizuojama šventė Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštėje taip pat bus šio projekto rezultatas. Šventėje dalyvaus savanoriai jaunuoliai, kurie inscenizavę pristatys vykdytą akciją „Išgelbėk varliuko pasaulį“ bei parodys pačių sukurtą mini spektaklį „Ten šokuoja žaliosios varlytės“. 
Šie, 2011-ieji, metai yra paskelbti savanorystės metais visoje Europos Sąjungoje, taip skatinant Europos Sąjungos šalių piliečius aktyviai įsitraukti į savanorystės veiklą.  Būkime pilietiški Europos Sąjungos gyventojai.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)