Druskininkai jau nepriklausomi nuo rusiškų dujų

Druskininkai jau nepriklausomi nuo rusiškų dujų

Iki šiol dujos Druskininkus pasiekdavo iš Baltarusijos.

Druskininkuose pradėjo veikti pirmoji šalyje suskystintų gamtinių dujų išdujinimo stotelė, užtikrinsianti miestui alternatyvų dujų šaltinį. 
Iš SGD terminalo Klaipėdoje dujos atvežamos autocisternomis. Kol kas tai laikina stotelė, žadama, kad stacionari bus įrengta po metų. Iki šiol kurortą pasiekdavo rusiškos dujos iš kaimyninės Baltarusijos ir druskininkiečiai už jas mokėdavo gerokai daugiau nei kitų miestų gyventojai.
Rusiškos gamtinės dujos, atitekančios iš Baltarusijos, pasiekia daugiau nei pustrečio tūkstančio Druskininkų privačių vartotojų ir devynias verslo įmones. Nuo šiol druskininkiečiai gali rinktis, ar buityje naudoti rusiškas dujas, ar iš šios suskystintųjų gamtinių dujų išdujinimo stotelės. Tikėtina, kad pastarosios bus pigesnės, mat atvežti ir užpildyti cisterną galės bet kuris tiekėjas. Tikimasi, kad dėl konkurencijos dujos atpigs. 
Suskystintosios gamtinės dujos Druskininkus iš Klaipėdos terminalo pasieks autocisternomis ir čia bus išdujinamos. Stotelėje telpa apie 40 kubinių metrų suskystintųjų dujų. Išdujinus jų ne šildymo sezonu visiems Druskininkų vartotojams užtektų mėnesiui. Šaltuoju metų laiku cisterną reikėtų pildyti kasdien. Laikinoji išdujinimo stotelė kol kas nuomojama iš Estijos įmonės „Jet Gas“, bet po metų kurorte bus įrengta ir stacionari stotelė.
Pasak energetikos ministro, įrengta pirmoji suskystintųjų gamtinių dujų išdujinimo stotelė Druskininkuose gali tapti pavyzdžiu kitoms savivaldybėms ar net verslo įmonėms, neturinčioms dujotiekio ir priklausančioms nuo vieno kuro šaltinio. 
Tokios suskystintųjų dujų stotelės populiarios Estijoje ir Lenkijoje, Lietuvoje ši pirmoji.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)