Druskininkų vaistininką prispaudė sprogusio namo perdanga

, Daina Baranauskaitė
Druskininkų vaistininką prispaudė sprogusio namo perdanga

Ekspertai tiria, dėl ko galėjo įvykti toks didelis sprogimas.

Nelaimė Druskininkų savivaldybėje, Viečiūnų miestelyje. Pirmadienį vakare nugriaudėjus sprogimui, visiškai sugriuvo namas, jo rūsyje ugniagesiai gelbėtojai rado prispaustą jauną vyrą. Vaistininku Druskininkuose dirbantis vyriškis planavo šį namą pirkti, jau tvarkė sodą, ruošėsi gyventi, tačiau prieš pat Velykas, kaip spėjama, dėl dujų nuotėkio pastatas visiškai sugriuvo. 
Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad po sprogimo sugriuvo dviejų aukštų mūrinis namas. Viduje gali būti žmogus.
„Atvykę ugniagesiai namą rado visiškai sugriuvusį. Gaisro požymių nesimatė. Atlikus žvalgybas nustatyta, kad pastate yra žmogus. Tuomet panaudojus specialią gelbėjimo įrangą ir kitas gelbėjimo priemones, žmogus išgelbėtas. Tai prilygsta stebuklui, nes namas subyrėjo, o žmogaus gyvybę pavyko išgelbėti“, – kalbėjo Jonas Jurčiukonis, Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas.
Išgirdęs sprogimą, pagalbą iškvietė kaimynystėje gyvenęs vyras.
„Sėdėjau namuose ir išgirdau labai didelį trenksmą. Išbėgau į lauką, žiūriu – dulkių debesys. Dar pabėgu toliau, žiūriu – namo nėra. Už širdies susigriebiau. Pažįstu tą kaimyną. Jaunas vyrukas, vaistininkas. Su mama planavo gyventi, jau medžius genėjo, tvarkėsi. Parbėgau namo, žmona davė telefoną ir iškviečiau pagalbą“, – pasakojo Vytautas Sinkevičius.
Anot vyriškio, sugriuvusio namo rūsyje įstrigusį jauną vyrą ugniagesiai gelbėtojai vadavo kone dvi valandas.
„Gelbėjimo operacija truko kone dvi valandas. Tas mano kaimynas vis kalbėjo, kad jis įstrigęs. Laimei, su juo nebuvo motinos. Visi meldžiamės, kad su sveikata jaunam žmogui viskas būtų gerai“, – kalbėjo kaimynas.
Sužalotas 1992 metais gimęs vyras šiuo metu medikų rankose. Po sprogimo jis buvo ne tik prispaustas, bet ir apdegė veidą bei rankas (antro laipsnio nudegimai), armatūros strypas persmeigė blauzdą. Pirminiais duomenimis, sprogimas įvyko, kai žmogus pasišvietė, pasak ugniagesių, atvira liepsna. Manoma, kad name buvo dujų nuotėkis.
Kadangi namas priklauso užsienyje gyvenantiems piliečiams, jį jaunas vyras su motina tik ketino pirkti, policijai tenka pradėti ikiteisminį tyrimą dėl svetimo turto suniokojimo.
„Pirminiais duomenimis, buvo dujų nuotėkis. Kadangi nukentėjęs asmuo nėra namo savininkas, pradedame tyrimą dėl svetimo turto suniokojimo. Ekspertai tiria, vėliau sužinosime sprogimo priežastis“, – kalbėjo Vidmantas Kondrackis, Druskininkų policijos komisariato viršininkas.
Kad sprogimas buvo stiprus, liudija į šalis išlaksčiusios plytos. Pažiro ir gretimai esančio sodo namelio langai.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)