Dziudo trenerio ir gimnazijos direktoriaus konfliktas persikelia į viešą erdvę

, Daina Baranauskaitė
Dziudo trenerio ir gimnazijos direktoriaus konfliktas persikelia į viešą erdvę

Dziudo treneris Z. Vencevičius vis dar tiki, kad bent savaitgaliais galės vesti užsiėmimus gimnazijos sporto salėje.

Žinomas dziudo treneris Zenius Vencevičius viešai prabilo apie tai, jog savo gimtojo krašto mokykloje  – Miroslavo gimnazijoje – nori nemokamai vaikus mokyti dziudo, tačiau yra nepageidaujamas. Tuo tarpu ugdymo įstaigos vadovas atkerta, kad dziudo treneris jau yra ir kito paslaugų nereikia, mat dubliuosis veiklos. 
Alytiškis, žinomas dziudo treneris Zenius Vencevičius tvirtina, kad gniuždoma jo iniciatyva nemokamai mokyti dziudo jo gimtojo krašto mokykloje – Miroslavo gimnazijoje.
„Sportas Alytaus rajone tarsi lavoninėje. Reikia nedelsiant jį reanimuoti ir gelbėti. Tačiau bet kokios iniciatyvos žlugdomos. Tik pamanykite – savo gimtame krašte Miroslavo gimnazijoje noriu už dyką vaikus mokyti dziudo, o gimnazijos direktorius neleidžia. Kaip galima žlugdyti iniciatyvas? Man tai 
nesuprantama“, – piktinosi Z. Vencevičius.
Miroslavo gimnazijos direktorius Romualdas Gelažauskas sako, kad dziudo mokytojas ugdymo įstaigoje jau yra. Gimnazijos vadovas abejoja, ar verta įstaigoje turėti du tos pačios sporto šakos trenerius.
„Pas mus jau dirba treneris Svirinavičius. Jis dirba Alytaus rajono sporto ir meno mokykloje, o mums duodamas kaip treneris 8 valandoms. Nustatyta, kad jis užsiėmimus veda du kartus per savaitę. Mūsų poreikiai patenkinti ir kito trenerio nereikia. Esu įstaigos vadovas, tokį sprendimą priėmiau. Tačiau Vencevičius įsiveržia viduryje rugsėjo ir nori, kad duočiau salę. Jis net ne mūsų darbuotojas. Kaip galiu įsileisti svetimą žmogų“, – kalbėjo Miroslavo gimnazijos direktorius R. Gelažauskas.
Vis tik dziudo treneris tvirtina, kad nei politikos, nei ekonomikos kaprizai negali nužudyti jo noro nemokamai miroslaviškius mokyti dziudo. 
„Važiuoju pro Miroslavą, o ten jaunimas prie parduotuvės geria vyną ir ruošiasi kovai prieš Geištarus. Ruošiasi lazdas, kala vinis ir panašiai. Aš noriu surinkti tą jaunimą ir mokyti sporto, disciplinos. Juk tai mūsų piliečiai. Noriu kažką gero duoti savo kraštui. Tačiau gimnazijos vadovas neduoda salės, neva nebus kam valyti. Aš savo rankomis ją išplausiu. Kodėl taip elgiamasi“, – argumentus dėstė dziudo treneris.
Kaip išsispręs ši konfliktinė situacija, kol kas neaišku.
„Aš galutinio atsakymo treneriui Vencevičiui nepasakiau. Tačiau kartoju, kad jau turime tokį būrelį. Noriu, kad popamokinė veikla būtų įvairi. Dar nežinau, kokio kompromiso prieisime“, – sakė gimnazijos vadovas.
Tuo tarpu dziudo treneris  Z. Vencevičius kalbėjo kur kas kategoriškiau. „Kreipsiuosi į rajono merą Algirdą Vrubliauską. Jis tikrai išspręs šią problemą, nes rajone sportui reikalinga reabilitacija. O tokie gimnazijos vadovai turi nusileisti ant žemės ir žiūrėti ne savų siaurų interesų, o jaunimo interesų“, – tvirtino dziudo treneris.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)