Dzūkijje apsisaugoti nuo vilkų bandoma net dujų patrankomis

, Alius Mikelionis
Dzūkijje apsisaugoti nuo vilkų bandoma net dujų patrankomis

Šiemet nauja vilkų vada mokoma medžioklės anksčiau.

Netoli Balbieriškio gyvenantis Gintautas Pikas rodo po nakties papjautą avį. „Dar viena nors ir gyva, tačiau neišgyvens – pasidarbavo vilkai“,– sako netoli miško gyvenantis ir prie savo sodybos aštuonias avis laikantis vyras. Panašiai nutiko ir Gintauto kaimynams. Vilkai čia taip pat papjovė avių.
Vilkai siautėja ne tik Prienų rajone. Didelę žalą patyrė kelis šimtus avių laikantis Raitininkų seniūnijos ūkininkas, kai į jo avių bandą įsisuko plėšrūnai. Vieną liepos mėnesio naktį ūkininkas neteko 12 avių. Vilkai jas išpjovė, tačiau nei vienos nesuėdė. Medžiotojai sako, kad taip vilkai moko naują vadą medžioklės. Pernai Alytaus rajone papjauti 67 registruoti gyvuliai. O šiemet – jau 38.
Medžiotojai ūkininkams padėti negali, šaudyti pilkšius leidžiama tik nuo spalio 15 dienos. Tuo tarpu didžiausią žalą jie padaro tuomet, kai naują vadą vilkė atveda mokyti medžioklės ypatumų, dažniausiai rugpjūčio mėnesį. Medžiotojai pastebi, kad vilkiukai šiemet mokomi medžioti kur kas anksčiau nei pernai.
Kol avys lauke, išlieka rizika būti užpultoms, todėl ūkininkai turėtų pasirūpinti jų apsauga. Medžiotojai pataria įrengti aptvarus, elektrinius piemenis, naudoti specialius repelentus. Vilkus nuo avių atbaido specialios dujų patrankos ir šviesos. Jeigu garbanės žymėtos, pagelbėti gali ir savivaldybės. Alytaus rajone iš specialaus gamtos apsaugos fondo pernai skirta 6000 eurų vilkų padarytai žalai atlyginti. Siemet išdalinti – jau 4000 eurų. Valdininkai rekomenduoja ir patiems ūkininkams pasirūpinti galvijų saugumu, o nelaukti vien savivaldybės kompensacijos. 
Lietuvos miškuose gyvena apie 300 vilkų. Jų medžioklė griežtai kontroliuojama.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)