Dzūkijos miškuose – pirmosios uogos ir grybai

, Daina Baranauskaitė
Dzūkijos miškuose – pirmosios uogos ir grybai

 

Dzūkai pušynuose jau renka pirmąsias, kol kas dar labai mažas voveraites. Atokaitoje prinoko ir ankstyviausios žemuogės. 
Nors žemuogių jau galima rasti, tačiau derlius kol kas nedidelis. 20 metų žemuoges ir grybus renkanti ir prie kelio Vilnius–Merkinė–Druskininkai miško gėrybėmis prekiaujanti marcinkoniškė Janina Janušauskienė sako, jog pernai uogų ir grybų sezonas prasidėjo pora savaičių anksčiau. Ant patyrusios uogautojos stalo – kol kas tik stiklinaitė uogų. Tai esą lėmė didelės šalnos.
„Buvo labai daug šalnų, paskui karštis, negalėjo augti. Vis tik kiekvienam vaisiui reikia visko – ir lietaus, ir saulės, ir, aišku, pas mus Dzūkijoj per daug šalnų buvo. Šalnos nušaldė pačius pirmuosius žiedus. Žemuogėms tai labai negerai”, – sakė Varėnos rajono gyventoja Janina Janušauskienė.
Voveraitės kol kas dygsta ant miško takų ir yra labai mažos. Anot prekeivės, pernai tokiu pat metu su vyru keldamiesi pusę keturių ryte, per pietus pirkėjams jau galėdavę pasiūlyti maždaug 5 litrus grybų. Dabar prirenkama itin mažai – tik sriubai. „Pernai tokiu pačiu metu buvo daugiau. Yra dviejų trijų savaičių skirtumas. Pernai tokiu metu jau buvo žymiai daugiau. Mes prekiavome, pririnkdavome 2-3 litrus, su šeima net ir pusę kibiro, o šiais metais galima pririnkti tik sriubai, pavienės jos”, – sakė pašnekovė.
Prekeivė Janina Janušauskienė pravažiuojantiems klientams dar siūlo spanguolių, medaus, tačiau dauguma sustoję vis klausinėja žemuogių ir voveraičių. Net nesiderėdami jie moka už stiklinę uogų 15 litų, už pusę litro voveraičių – taip pat 15 litų.
„Visi tik klausia, vos ne kiekviena mašina. Visą dieną taip ir šokinėji. Klausia ir klausia, ir klausia. Žemuogių irgi – net ir už stiklinę 15 litų moka”, – kalbėjo moteris.
Kaip pastebima, Dzūkijos miškuose primegzta labai daug mėlynių. Bruknės taip pat labai gausiai žydi. 
 

Komentarai

tai kad cia nieko

tai kad cia nieko geroooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Supraskit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Evil

nesamone nesamone nesamone

nesamone nesamone nesamone nieko gero Angry

nesamoninga

nesamoninga Angry Evil Tired Arrow

nu zmones cia nieko gero

nu zmones cia nieko gero Angry Angry Angry Angry

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)