Dzūkijos ūkininkų gyvulius masiškai puola vilkai

, Goda Čiginskaitė
Dzūkijos ūkininkų gyvulius masiškai puola vilkai

Vilkai paskerdė 10 ūkininko P. Baranausko avių.

Dzūkijos ūkininkų gyvulius, ypatingai avis, masiškai puola vilkai. Vien Alytaus rajone paskersta kone 100 gyvulių. Ūkininkams bus išmokėta per 6 tūkst. Eur kompensacijų. Tačiau ūkininkai stoja piestu – tvirtina, jog kompensacijos problemos neišspręs – reikia labiau mažinti vilkų populiaciją.
Alytaus rajono ūkininko Petro Baranausko avių ūkį ne pirma diena retina vilkų gauja. Per keletą dienų iš viso plėšrūnai papjovė 10 avių. Ūkininkas baiminasi, kad didelę, 500 avių, bandą aptikę vilkai įsismaguriaus, mat po kiekvienos nakties randa negyvų gyvulių. Dabar per naktį net kelis kartus atvažiuoja į aptvertas pievas ir pats bando gąsdinti tykančius vilkus.
„Atvažiuoju su traktoriumi ir stipriomis šviesomis apšviečiu laukus. Tačiau ką aš galiu padaryti – su lazda juk nepagąsdinsiu vilkų. Galėtų valstybė pagalvoti ir išduoti šaunamuosius ginklus ūkininkams, kad galėtumėm ginti savo turtą. Man dešimt avių yra didelė netektis. Jos yra veislinės, brangios. Man padaryta arti pusantro tūkstančio eurų nuostolių“, – kalbėjo ūkininkas P. Baranauskas.
Alytaus rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus specialistai nespėja lankytis ūkininkų ūkiuose, mat iš viso šiame krašte papjauta jau apie 100 gyvūnų, daugiausiai avių. Tačiau vilkai nusitaikė ir į veršelius bei ožkas. Dviem dešimtims besikreipusių ūkininkų savivaldybė kaip kompensaciją išmokės per 6 tūkstančius eurų. Tačiau vilkų puota toli gražu nesibaigia ir apie užpultus gyvulius informacija vis atnaujinama.
„Tiesiog bandomis puola rajono ūkininkų galvijus. Mes važiuojame, fiksuojame nuostolius. Tie ūkininkai, kurie nesiima prevencinių priemonių, rajono savivaldybės pagalbos nesulauks. Tačiau tiems, kurie apsitvėrę elektriniu piemeniu, mes kompensuosime nuostolius“, – sakė Alytaus rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Stasys Supranavičius.
Ūkininkas P. Baranauskas teigia, kad vilkus saugančios organizacijos galėtų ateiti į pagalbą ūkininkams.
„Yra vilkus saugančios, ginančios organizacijos, tai tegul jų nariai atvažiuoja pas mane ir naktimis gina mano avis. Tegul jie grožisi savo vilkais. Dar vienas momentas, tegul tos organizacijos, ginančios vilkus, kompensuoja ūkininkams nuostolius“, – kalbėjo P. Baranauskas.
Pastebima, kad vilkai nusitaikė ne tik į Alytaus rajono, bet visos Pietų Lietuvos ūkininkų galvijus.
„Situacija tikrai grėsminga, nes kai kurių ūkininkų paskutinę avį papjauna. Girdime, kad ir aplinkinėse savivaldybėse panaši situacija. Reikėtų mažinti vilkų populiaciją. Ir medžiotojai galėtų būti aktyvesni, nes neišnaudoja limitų, nenušauna vilkų. Tuomet tuos limitus išnaudoja kitų savivaldybių medžiotojai. Situacija tikrai neramina“, – kalbėjo S. Supranavičius.
Beje, vilkai nusitaikė ne tik į paprastų ūkininkų avis – nuostolių patyrė ir rajono tarybos narys, buvęs kandidatas į Seimą Aurimas Truncė. Anot Žemės ūkio skyriaus vedėjo, vilkai labai drąsūs – avis vilioja net iš tvartų.
„Buvę atvejų, kai vilkai jau braunasi net į tvartus. Jie atsėlina, išgąsdina avis ir tuomet jos išbėga į lauką. Vilkas griebia ir papjauna. Visa tai tęsiasi nuo liepos mėnesio“, – pasakojo Žemės ūkio skyriaus vedėjas S. Supranavičius.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)