atlyginimas

Rinktis tolimųjų reisų vairuotojo profesiją jaunuolius skatina solidi alga

, Alius Mikelionis
Po Lietuvą keliauja vienos iš sunkvežimių gamintojų atstovai, skatindami jaunuolius rinktis tolimųjų reisų vairuotojų profesiją. Alytuje stabtelėję šio verslo atstovai Alytaus profesinio rengimo centro moksleivius supažindino su naujausiais vilkikais. Šiuolaikinės technologijos leidžia mokytis vilkiko vairuotojo profesijos net ir neišvažiuojant į gatvę, tam sukurtas simuliatorius, kuriame galima ne tik pajusti, kaip valdoma transporto priemonė, bet ir stebėti, ar vilkikas važiuoja ekonomiškai. Tokiu būdu sutaupoma nemažai lėšų vairuotojo parengimui, o jis čia įgauna pirmą patirtį.

Klausimą dėl švietimo įstaigų vadovų atlyginimo kėlimo taryba iš pradžių boikotavo, vėliau patvirtino

, Daina Baranauskaitė
Alytaus miesto savivaldybės taryboje bene daugiausiai diskusijų kilo dėl švietimo įstaigų direktorių tarnybinių atlyginimų koeficientų nustatymo. Praėjusiame tarybos posėdyje šis klausimas buvo atidėtas, taip greičiausiai būtų nutikę ir šįkart, tačiau po pakartotinio balsavimo taryba nusprendė patvirtinti tarnybinius švietimo įstaigų vadovų atlyginimų koeficientus, pasirinkdama jų vidurkį.
Kone valandą laiko taryba skyrė klausimui dėl švietimo įstaigų direktorių tarnybinių atlyginimų koeficientų nustatymo.

Švietimo įstaigų vadovų atlyginimų didinimo klausimas kol kas atidėtas

, Daina Baranauskaitė
Alytaus miesto savivaldybės taryboje nuspręsta atidėti klausimą dėl švietimo įstaigų vadovų tarnybinių atlyginimų koeficientų didinimo. Tiesa, atlyginimai padidinti Dzūkijos pagrindinės mokyklos direktorei ir Sakalėlio pradinės mokyklos vadovei, mat joms yra suteiktos kvalifikacinės kategorijos.
Švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas taryboje pristatė klausimą dėl švietimo įstaigų vadovų tarnybinio atlyginimo koeficientų didinimo.

Tarybos narių daugumos valia Jaunimo centro direktorei neskirtas maksimalus tarnybinio atlyginimo koeficientas

, Daina Baranauskaitė
Alytaus miesto savivaldybės taryba tvirtino švietimo įstaigų direktorių atlyginimų koeficientų dydžius. Visiems buvo siūloma skirti tarnybinių atlyginimų koeficientų vidurkius, o Jaunimo centro direktorei Reginai Vilkelienei – maksimumą.

Vietoj tryliktų atlyginimų valdininkams – darbo užmokestis mokytojams

, Daina Baranauskaitė

Įprasta, kad metų pabaigoje įvairių valstybinių įstaigų vadovams, specialistams išmokami vadinamieji tryliktieji atlyginimai. Ekonomikos pakilimo metu tai neužkliūdavo, tačiau dabar priedai vertinami kaip puota bado metu. „Dainavos žodis” domisi, kokio dydžio priedus prie atlyginimų gavo arba ne Alytaus miesto ir rajono savivaldybių vadovai bei valstybės tarnautojai.
Sutaupytu darbo užmokesčiu „kaišė skyles”

Surinkti turinį