Baudos

Baudos už atliekų deginimą: pažeidėjų mažėja, tačiau sąmoningumo toliau stinga

Nepaisant gausios informacijos apie draudimus deginti atliekas, pažeidėjų vis dar pasitaiko reguliariai. Dėl to šiemet vėl organizuota kasmetinė aplinkosaugininkų rengiama akcija „Kaminukas“.

Prisidirbo: Valstybės dieną dirbusioms žinomoms įmonėms gresia tūkstantinės baudos

, Alius Mikelionis
Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Valstybinė darbo inspekcija tikrino, ar Alytuje veikiančios įmonės laikosi Darbo kodekso. Liepos 6 diena įtraukta į šventinių dienų sąrašą, todėl, pasak Valstybinės darbo inspekcijos darbuotojų, dirbti gali tik nepertraukiamą procesą užtikrinančios įmonės.
Patikrą vykdę Valstybinės darbo inspekcijos darbuotojai patikrino Pramonės gatvėje įsikūrusią bendrovę „Stalių gaminiai“. Kad čia darbuojamasi, išdavė pilna aikštelė automobilių. Viduje procesas vyko pilnu tempu.

Penkių apleistų ir neprižiūrimų pastatų savininkų laukia finansinės bausmės

, Daina Baranauskaitė
Alytaus miesto savivaldybė patvirtino penkis apleistus ir neprižiūrimus pastatus, kurių savininkams nuo 2016 metų bus taikomas maksimalus 3 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifas. Tarybos nariai pageidauja, kad sąrašas būtų papildytas, mat apleistų ir neprižiūrimų pastatų mieste yra kur kas daugiau.
Alytaus taryboje užvirė diskusijos dėl apleistų ir neprižiūrimų pastatų, kuriems 2016 metais bus taikomas 3 procentų mokesčio tarifas.

Jūsų vaikas rūko – galite sulaukti baudos

, Daina Baranauskaitė
Seimas antradienį įtvirtino draudimą nepilnamečiams rūkyti ir turėti tabako gaminių. Už nusižengimus gresia 14–28 Eur bauda, o už jaunesnius nei 16 m. asmenis ją turės sumokėti tėvai. Tabako gaminiams taip pat priskirtos elektroninės cigaretės – tiek už jų rūkymą, tiek turėjimą gresia tokia pat administracinė atsakomybė. Pagal tyrimus, Alytuje rūko 18 procentų berniukų ir 14 procentų mergaičių. 
Nepilnamečių vaikų turintys tėvai turėtų suklusti.

Žmonės gaili skersti kiaules, tačiau nepaklusnių laukia baudos

, Daina Baranauskaitė

Paskelbtose apsauginėse afrikinio kiaulių maro zonose terminas paskersti kiaules atidėtas iki balandžio 15 dienos. Kaimo žmonės nerimauja, kad situacija dėl afrikinio kiaulių maro sutirštinta, mat jie neteks pragyvenimo šaltinio. Valdžia žmonių bėdojimą vadina emocijomis ir ragina laikytis reikalavimų, mat atšilus orams šernai taps aktyvesni ir gali kilti grėsmė užkrato plitimui. Iš planuotų sumedžioti 90 proc. šernų kol kas pavyko iššaudyti tik 66 procentus.

Surinkti turinį