derlius

Ekologiniame šaltalankių ūkyje – rekordinis derlius

, Daina Baranauskaitė
Ūkininkės Daivos Kvedaraitės šaltalankių ūkyje, esančiame Alytaus rajone, darbymetis baigtas. Šiais metais džiaugiamasi ypatingu derliumi – iš hektaro buvo priskinama apie 2–3 tonos uogų, kai tuo tarpu pernai vos 500 kilogramų.
Alytaus rajone ūkininkų Daivos Kvedaraitės ir jos brolio Sigito Kvedaro 70 hektarų plote, užsodintame šaltalankiais, uogų skynimo metas jau beveik visiškai baigtas. Ekologiniame ūkyje nuolat dirba 4 žmonės, o sezono metu talkina dar apie 30 skynėjų. Šiais metais nuimtas kone rekordinis derlius. Iš hektaro – apie 2–3 tonos.

„Žolės“ derlius nustebino ir pareigūnus

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Alytaus aps. VPK) Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus (toliau – KP ONTS) pareigūnai išaiškino ir sulaikė grupę asmenų, organizavusių ir vykdžiusių neteisėtą narkotinių medžiagų – kanapių – auginimą bei platinimą. 
Kanapes 63-ejų metų vyriškis augino Alytaus mieste, gyvenamojo namo ir ūkinio pastato įrengtuose ir šiam nusikalstamam tikslui pritaikytuose rūsiuose.

Prie grūdų supirktuvių – milžiniškos eilės

, Daina Baranauskaitė
Grūdų supirkėjai gūžčioja pečiais – dar nėra taip buvę, kad pagerėjus orams kone visos grūdinės kultūros sunoktų vienu metu. Į Alytuje įsikūrusius UAB „Kauno grūdai“ sandėlius ūkininkų priekabose keliauja miežiai, kviečiai, avižos, pupos, kitos kultūros. 
Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais eilėse ūkininkams tenka prastovėti pusdienį, kartais praleisti ir naktį.
„Reikia stovėti maždaug pusę paros. Eilės didelės, tačiau labai nestebina, nes taip būna kiekvienais metais. Derliumi skųstis negalime, nes jis neblogas.

Luksnėnų soduose – dvigubai mažesnis derlius nei pernai

, Daina Baranauskaitė
Sodininkystės ūkyje „Luksnėnų sodai“ darbymetis baigtas – dalis obuolių priduoti perdirbimo įmonėms, kita dalis vaisių sandėliuose. Ūkio direktorė Elena Žilinskienė šiųmetį derlių pavadino vidutiniu, nors jis ir dvigubai mažesnis. Surinkta ir suskinta apie 2 tūkst. tonų obuolių. Pusė jų priduota, kita dalis sudėta saugyklose, vėliau bus parduota. 
„Kad labai blogi metai, nepasakyčiau. Visur buvo mažesnis derlius.

Ūkininkų galvos skausmas, kur padėti gausų grūdų derlių?

, Daina Baranauskaitė

Šiais metais grūdų derlius itin didelis, tačiau ūkininkų džiaugsmą temdo realizacijos problemos.
„Lietuvos geležinkeliai“ prieš šią javapjūtę pakeitė grūdavežių skirstymo tvarką, tad supirkėjai skundžiasi, kad negali priimti ūkininkų javų ir jų išvežti. Vagonų trūksta, iš smulkiųjų žemdirbių javai išvis nepriimami, žmonės juos pradeda laikyti laukuose, supylę į krūvas, o kas turi galimybes – sandėliuose.


Ūkininkams – realizacijos problemos

Surinkti turinį