gyvunai

Metelių regioninis parkas: kiek jo išsaugojimą lemia lankytojų geranoriškumas?

Pietvakarių Lietuvoje įkurtas Metelių regioninis parkas kitaip dar vadinamas didžiųjų Pietų Lietuvos ežerų dubumos kraštovaizdžio stebuklu, tačiau žymus jis ne tik tuo. Lankytojus ypač traukia ir reta galimybė pamatyti parko simbolį – balinius vėžlius.

Vieni privalomas mikroschemas gyvūnams kritikuoja, kiti tiki, kad bus tvarka

, Daina Baranauskaitė
Šunis, kates ar šeškus laikantys gyventojai nuo šiol turės pasirūpinti, kad jie būtų paženklinti mikroschemomis ir užregistruoti Gyvūnų augintinių registre. Nors laiko iki kitų metų balandžio dar yra, tačiau iki to laiko nepaženklinus augintinių mikroschemomis lauks bauda nuo 20 iki 120 eurų.
2016 metais atvesti gyvūnai augintiniai turės būti ženklinami per keturis mėnesius nuo atvedimo, bet ne vėliau kaip perduodant kitam savininkui.

Šunų augintojai nori keisti Gyvūnų laikymo taisykles

, Daina Baranauskaitė
Alytaus sportinių šunų klubo „Cerberis“ pirmininkas Kęstutis Rutkauskas šunis dresuoja dvidešimt metų. Jis kreipėsi į Alytaus miesto savivaldybę, prašydamas peržvelgti Gyvūnų laikymo taisykles. Esą šunų augintojai turi labai daug įpareigojimų, bet mažai teisių. Po kreipimosi administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta taisyklių svarstymo ir tobulinimo grupė.
„Mūsų norai, kad būtų pakeisti tie punktai, kurie reglamentuoja šunų vedžiojimą su antsnukiais. Šunų vedžiojimo vietos šiuo metu yra, tačiau jos nepritaikytos.

Antrokai mini Pasaulinę gyvūnų globos dieną

, Antrokų mokytojos

Kiekvienais metais spalio 4 dieną daugelyje šalių švenčiama Pasaulinė gyvūnų globos diena. Jos tikslas – pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį. Juk gyvūnai suteikia žmogaus gyvenimui daug džiaugsmo. Todėl gyvendami šeimose ilgainiui jie tampa lyg pilnaverčiais šeimos nariais. Ir jie neturėtų jausti baimės, skausmo, alkio nei šalčio.
Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos antrų klasių mokiniai su mokytojomis Adrija Saulėniene, Ale Saukaliene, Daiva Muliuoliene, Rasa Nastaravičiene jau ne pirmus metus pamini šią dieną.

Putinų gimnazistai – Alytaus gyvūnų globos namų „Nuaras“ svečiai

, Inesa Zagorskytė, I ag kl. Alytaus Putinų gimnazija

Paskutinį spalio trečiadienį mes, Alytaus Putinų gimnazijos gamtos mylėtojai, prisimindami  praėjusią Pasaulinę gyvūnų globos dieną, sugalvojome nuvykti į Alytaus gyvūnų globos namus, „Nuarą“. Taigi, nemažas būrys gimnazistų su nuotaikinga biologijos mokytoja I. Petkevičiene išsiruošėme į kelionę.

Surinkti turinį