jaunimo centras

„Skanių Kalėdų“ namais virto Alytaus jaunimo centras

, Alius Mikelionis
Pirmadienį į Alytaus jaunimo centrą atvyko mažieji alytiškiai, jų tėveliai ir netgi seneliai – čia pirmą kartą organizuota šventė „Skanios Kalėdos“. Šventės metu buvo galima ne tik  paragauti saldumynų, bet ir pasivaržyti. Vyko kalėdinės dainos konkursas, kalėdinio žaisliuko ir gražiausiai dekoruoto meduolio konkursai.

Naujoji Alytaus jaunimo centro vadovė darbą pradės nuo kolektyvo telkimo

, Daina Baranauskaitė
Trečiadienį baigėsi trijų dienų laikotarpis, per kurį galėjo būti apskundžiami Alytaus jaunimo centro direktoriaus konkurso rezultatai. Apskundimas neįvyko, o konkurso laimėtoja – Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Treigienė – darbą planuoja pradėti rugsėjo mėnesį.
Pusę metų Alytaus jaunimo centrui vadovavo laikinoji direktorė, mat ilgametė buvusi vadovė Regina Vilkelienė sukilus bendruomenei, tarybos sprendimu atšaukta iš pareigų.

Alytaus jaunimo centrą lankančių vaikų tėvams bus grąžinta dalis sumokėtų lėšų už būrelius

Nuo sausio 1 dienos Alytaus jaunimo centrą lankančių vaikų tėvai už būrelius moka 4 eurais brangiau, mat minėtai įstaigai nebuvo skirta dalis mokinio krepšelio. Pati tėvų bendruomenė kreipėsi į miesto vadovą, prašydama surasti lėšų ir grąžinti permokėtą sumą, kuri siekia per 27 tūkstančius eurų. 
Alytaus tarybos komitetuose politikai svarsto klausimą dėl sutikimo kompensuoti dalį mėnesinio mokesčio  už neformalųjį vaikų švietimą Alytaus jaunimo centre.

Alytaus jaunimo centre – nerimas netekus mokinio krepšelio

, Daina Baranauskaitė

Alytaus jaunimo centro būrelius lankančių vaikų tėvai sužinoję, kad nebus skiriama dalis mokinio krepšelio už vaikų veiklą ir tėvams už vieną būrelį nebus kompensuojami 4 eurai, ruošia kreipimąsi į Švietimo ir mokslo ministeriją bei merą. Kodėl taip įvyko, visi gūžčioja pečiais ir vardija savus argumentus.

Moksleivių tėvai reikalauja Jaunimo centro direktorės atsistatydinimo, sprendimo projektas dėl jos atšaukimo iš pareigų jau paruoštas

, Daina Baranauskaitė
Į Alytaus merą ir tarybą kreipėsi apie 100 Jaunimo centro mokinių tėvų, kurie tvirtina, jog įstaigos vadovės Reginos Vilkelienės vadovavimo stilius neskaidrus, neetiškas, ir įsitikinę, kad ji turėtų atsistatydinti. Kitu atveju tėvai atsisakys Alytaus jaunimo centro teikiamų paslaugų nutraukdami sutartis.
Po tėvų kreipimosi tarybos „Alytaus piliečių“ frakcija parengė sprendimo projektą dėl R. Vilkelienės atšaukimo iš pareigų.

Antikorupcijos komisijos pirmininkas: „Aš balsuosiu už jos atleidimą iš pareigų“

, Daina Baranauskaitė
Alytaus jaunimo centras į savivaldybės tarybos Antikorupcinės komisijos akiratį pakliuvo po Kontrolės ir audito komisijos išvadų. Jose teigiama, kad Jaunimo centro darbuotojai ir keletas pašalinių asmenų birželio mėnesį galimai pažeisdami teisės aktus ir prisidengdami edukacine kelione išvyko į pažintinę kelionę į Sankt Peterburgą.
Kontrolės ir audito tarnyba nurodė Jaunimo centro direktorei Reginai Vilkelienei į įstaigos iždą grąžinti apie 4 tūkst. eurų.

Kaip edukacinė kelionė virto pažintine ir už Jaunimo centro pinigus

, Daina Baranauskaitė
Alytaus kontrolės ir audito tarnyba atliko tyrimą Jaunimo centre. Kontrolieriai nustatė teisės aktų pažeidimų ir kreipėsi į Jaunimo centro direktorę Reginą Vilkelienę nurodydami juos pašalinti. Paaiškėjo, kad birželio mėnesį 11 Jaunimo centro darbuotojų bei 6 pašaliniai asmenys neva vyko į edukacinę kelionę Sankt Peterburge, tačiau išvyka buvo daugiau pramoginė–pažintinė. Kontrolierius nustatė, kad kelionės išlaidas apmokėjo Jaunimo centras ir reikalauja grąžinti pinigus.
Kelionė į Sankt Peterburgą užkliuvo Kontrolės ir audito tarnybai.

Alytaus jaunimo centre – kolektyvo susiskaldymas, tyrimai, laukia nepriklausomo audito vertinimai

, Daina Baranauskaitė
Keletas Alytaus jaunimo centro darbuotojų parašė kreipimąsi Švietimo skyriui, kad šis išnagrinėtų vieno gitaros klasės mokytojo elgesį. Esą minėtas mokytojas trikdo darbą ir daro neigiamą poveikį kūrybiškumui. Tuo tarpu gitaros klasės mokytojas socialiniame tinkle parašė atvirą laišką, kuriame dėsto, kad kolektyve atmosfera nežmoniška, slegianti, o kai esi neparankus, sudaromos sąlygos savo noru palikti darbą. 
Virš Alytaus jaunimo centro susitvenkė skandalingi debesys.

Tarybos narių daugumos valia Jaunimo centro direktorei neskirtas maksimalus tarnybinio atlyginimo koeficientas

, Daina Baranauskaitė
Alytaus miesto savivaldybės taryba tvirtino švietimo įstaigų direktorių atlyginimų koeficientų dydžius. Visiems buvo siūloma skirti tarnybinių atlyginimų koeficientų vidurkius, o Jaunimo centro direktorei Reginai Vilkelienei – maksimumą.

Alytaus jaunimo centro uždangą praskleidus, arba, kaip akis badanti tiesa pakrikštijama „intrigomis“

, Laima Daunoravičienė, Dovilė Grigaliūnė, Remigijus Balčiūnas, buvę Alytaus jaunimo centro pavaduotojai

 

Surinkti turinį