medžioklė

Nuo vilkų nukentėjusių ūkininkų viltis – prasidėjęs varyminės medžioklės sezonas

Alytaus rajone, Makniūnų kaime,  Petro ir Dalės Baranauskų ūkyje, per vieną naktį vilkai papjovė dvylika avių, o per šią vasarą jų nudaigojo kone keturiasdešimt. Ūkininkai vilkus baido dujų patranka, budi naktimis, garsiai leidžia radiją, nes šie žvėrys nieko nebijo. Plėšrūnų padarytą žalą skaičiuoja ir kiti Alytaus rajono avių augintojai.
Ūkininkus stebina suankstyvėjusios vilkų puotos laukuose. Ankstesniais metais jos prasidėdavo rudenį, o šiemet plėšrūnai siautėti ėmė jau vasaros pradžioje.

Kriminalinių įvykių apžvalga

, Parengė Alius Mikelionis
Lapkričio 18–24 dienomis Alytaus apskrities VPK pradėtos tirti 46 nusikalstamos veikos.
 
MOTINĄ APGAVO SŪNUS
Kad nuo sukčių nukenčia gyventojai, tai nestebina turbūt nieko, tačiau neįprastas įvykis registruotas Lazdijuose. Lapkričio 18 dieną Lazdijų seniūnijos gyventoja pranešė, kad jos vardu paimta greitųjų kreditų už 2 000 eurų. Paaiškėjo, kad į paskolų liūną moteris pateko sūnaus dėka.

Dėl afrikinio kiaulių maro – konkretūs reikalavimai Alytaus rajono gyventojams

, Daina Baranauskaitė

Pirmadienį Alytaus rajono savivaldybėje lankėsi Maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas, Ekstremalių situacijų operacijos vadovas Jonas Milius. Jis pristatė, kokių priemonių imamasi dėl afrikinio kiaulių maro. Taip pat pareiškė, jog gyvenantieji 10 kilometrų spinduliu aplink Varčios mišką nedelsiant privalo išskersti auginamas kiaules. Už vieną kiaulę bus skiriama 190 litų kompensacija.

Žiemos pramogos su bloga pabaiga

, Alius Mikelionis

Lazdijų policija kartu su aplinkosaugininkais aiškinasi iki šiol neregėtą medžioklės būdą. Važiuodami su sniego rogėmis brakonieriai šaudo į maisto ieškančias stirnas. Dviejų sumedžiotų stirnų likučius aplinkosaugininkai aptiko vienoje Lazdijų rajono sodyboje. Sumedžiotų stirnų vertė – per 10 000 litų.

Surinkti turinį